Mirosława Stachowiak-Różecka

i

Autor: Adrian Grycuk/cc/wikipedia.org Mirosława Stachowiak-Różecka

Odszedł chwilę temu, a posłanka PiS już nie pamięta jego nazwiska. Chodzi o byłego ministra

2022-02-20 9:18

Wydawać się by mogło, że o dymisji Tadeusza Kościńskiego, byłego ministra finansów, słyszeli już wszyscy, a jednak! Posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka nie miała pojęcia, kto piastował stanowisko szefa resortu finansów. - Oczywiście, że pamiętam. Tak średnio… - mówiła na antenie RMF FM.

Posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka (49 l.) była gościem Roberta Mazurka (51 l.) w RMF FM. Pytana była między innymi o Polski Ład. - Nie wiem, czy straciłam na Polskim Ładzie, sądzę, że będę to widzieć bardzo wyraźnie przy rocznym rozliczeniu PIT-u - mówiła Mirosława Stachowiak-Różecka. 

Dziennikarz dopytywał polityk także o nazwiska ministra finansów i wiceministra finansów (Tadeusza Kościńskiego (66 l.) i Jana Sarnowskiego (36 l.)). Przestali oni pełnił swoje funkcje z powodu chaosu, jaki wywołał Polski Ład. Tutaj posłanka miała kłopot. - Oczywiście, że pamiętam. Tak średnio… - mówiła i w końcu przyznała, że “nie pamięta w tej chwili”. - Czuję się taka zaskoczona. Co mam powiedzieć? - stwierdziła. Podkreśliła także, że liczy na szybkie powołanie nowego ministra finansów. Obecnie jego obowiązki przejął premier Mateusz Morawiecki (54 l.). 

Kościński nie jest "baleriną"

O fakt niepamiętania nazwiska byłego ministra został zapytany także sam zainteresowany - Tadeusz Kościński. - Czy nie zrobiło się panu przykro, że pani poseł Mirosława Stachowiak-Różecka nawet nie pamiętała pana nazwiska? Nie wiedziała kim pan był i kto był ministrem finansów przez dwa lata? - pytał Krzysztof Ziemiec (55 l.). 

- I bardzo dobrze, bo o to mi chodzi. Nie widzę potrzeby, żeby minister finansów był na każdym słupie. Jest 63 tys. pracowników w Ministerstwie Finansów i oni pracują - ja jestem tam, jak każdy nowoczesny szef, żeby wspierać swoich pracowników, a nie być baleriną - powiedział Kościński. 

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące kulisy tworzenia Polskiego Ładu. Minister się wygadał! "Nikt nie miał na tyle czasu..."

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Śmiszek: Duda wpadł w furię broniąc KRS. Nie poprzemy jego projektu
Sonda
Czy Polski Ład póki co się sprawdza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE