rolnicy

i

Autor: Paweł Jakubowski

Odchody pod domami polityków PiS! Co się stało?

2020-10-18 18:33

Do dantejskich scen doszło w niedzielę pod domami kilku polityków PiS na Mazowszu i na Podlasiu. Pod bramami i drzwiami wejściowymi wyrzucono im... obornik. Śmierdzącą niespodziankę zrobili im członkowie Agrounii - związku rolniczego, protestującego przeciwko zaproponowanej przez PiS "piątce dla zwierząt".

Ciągniki z przyczepami pełnymi obornika zostały wysypane przy domach posłów Kazimierza Gwiazdowskiego, Zbigniewa Babalskiego oraz Piotra Polaka. O akcji rolnicy z Agrounii, którzy zorganizowali akcję, poinformowali poprzez portal Facebook.

"Tak dziś o poranku rolnicy podsumowali poselskie wybryki pana Zbigniewa Babalskiego, który podniósł rękę przeciwko polskiemu społeczeństwu. UWAGA! To były Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa! Jego głos dożyna polskie rolnictwo" - taki komunikat (zachowujemy oryginalną pisownię) pojawił się na stronie rolniczego związku, który ostro protestuje przeciwko uchwaleniu przez PiS "piątki dla zwierząt". I to pomimo znacznego złagodzenia jej zapisów, m.in. poprzez wprowadzenie długiego vacatio legis czy usunięcie zakazu uboju rytualnego drobiu.

We wtorek w Warszawie odbyły się duże rolnicze protesty, zorganizowane przez Agrounię. Rolnicy chcą całkowitego wycofania "piątki dla zwierząt".

Express Biedrzyckiej - Robert Winnicki: Nie ufam ani służbom ani Giertychowi
Nasi Partnerzy polecają