Piotr Muller

i

Autor: Paweł Kicowski/Super Express

Polski Ład: obniżyli im pensje teraz zapowiadają kolejny ruch. Duże zmiany

2022-01-08 18:34

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się wypłacanie różnic w płacach, które po wejściu w życie reformy podatkowej Polski Ład zostały zaniżone nieprawidłowo.

Piotr Müller zapowiedział na konferencji prasowej, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się korygowanie wynagrodzeń, które zostały zaniżone nieprawidłowo – w sposób niezgodny z zamierzeniami reformy Polski Ład. Minister finansów podpisał już specjalne rozporządzenie. Nieodpowiednio zaniżone wypłaty zostaną wyrównane za pomocą przelewów korygujących. Piotr Müller stwierdził, że „sercem reformy” Polski Ład przeprowadzonej 1 stycznia są „wyższe pensje poprzez obniżone podatki”. Dodał, że zaistniała sytuacja to kwestia nieprawidłowo wypłaconych wynagrodzeń. Rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw w piątek wieczorem.

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: Polski Ład to program wyborczy PiS

Szok! Beata Mazurek nie zostawia na ministrze Czarnku suchej nitki! "Głuchy jesteś?"

YT Koscinski. Kto straci na Polskim Ładzie?

i

Autor: GRAFIKA SE Waldemar Kaczmarczyk

MF wyjaśniło, że dzięki nowym przepisom osoby, które otrzymały mniejszą pensję w styczniu, dostaną jak najszybciej wyrównanie wypłaty pensji. Między innymi chodzi o nauczycieli i służby mundurowe które po wprowadzeniu reformy Polski Ład dostały solidnego łupnia. Wydane rozporządzenie wprowadza ponadto rozwiązanie, dzięki któremu nauczyciele akademiccy, którzy mają inne zasady naliczania kosztów uzyskania przychodów, a zarabiający do 12800 zł brutto, otrzymają zwrot nadpłaconych zaliczek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE