Donald Tusk mocno się zmienił

i

Autor: se.pl Donald Tusk mocno się zmienił

Donald Tusk mocno się zmienił. Kiedyś dziadek, teraz hipis...

2020-07-17 6:00

Od hipisa do statecznego dziadka! Donald Tusk (63 l.) przeszedł spektakularną metamorfozę i trudno dziś rozpoznać w nim chłopaka z Gdańska sprzed kilkudziesięciu lat.

Niedawno Rafał Trzaskowski odesłał go na polityczną emeryturę. Od lat Donald Tusk jest nieobecny w polskiej polityce. Mówiło się, że może wystartować w wyborach prezydenckich, ale jasno dał do zrozumienia, że nie ma tego w planach. Obecnie najczęściej widać go z najmłodszą wnuczką. Jakie metamorfozy przechodził Donald Tusk?

Gdy w młodości handlował starzyzną na gdańskim Jarmarku Dominikańskim, klientom mógł imponować efektowną fryzurą afro. Niekonwencjonalny był też wtedy styl życia przyszłego premiera. – Palił marihuanę, a jego pokój w akademiku znany był z tego, że chłopaki mieli najlepszą trawę w mieście – opowiadał „Rzeczpospolitej” Kamil Sipowicz (67 l.). Gęste loki ostały się na głowie polityka jeszcze w czasach sejmowej „nocnej zmiany”. Później było coraz bardziej statecznie, aż do wersji obecnej – dziarskiego dziadka Donalda.

Wszystkie wcielenia byłego premiera można zobaczyć w poniższej galerii.


Beata Szydło wpadła w furię. Była premier mocno zrugała kolegów

Express Biedrzyckiej - Michał Kobosko: Żyjemy w kraju z kartonu, na ślinę i sznurek