Jacht

i

Autor: Centrum Żeglarskie w Szczecinie

Okrutnie BOGACI nowi posłowie. Sprawdź, kto ma JACHT

2019-12-19 6:04

Tym to dopiero można pozazdrościć! Niejednemu oko zbieleje na widok oświadczeń majątkowych nowych posłów! Mają samoloty, jachty, ekskluzywne zegarki, no i wreszcie nieruchomości warte grube miliony.

Spośród nowych bogaczy z Wiejskiej zdecydowanie wybija się nazwisko Andrzeja Gut-Mostowego (59 l.). Poseł PiS bywa nazywany „królem Zakopanego” i patrząc na jego majątek, z pewnością na ten tytuł zasłużył. I nie chodzi tylko o 6,3 mln zł, które hotelarz z Podhala odłożył na swoim koncie, ale także o nieruchomości warte ponad… 33 mln zł!


Na nieruchomości, choć nieco skromniej, stawia też Janusz Korwin-Mikke (77 l.). Lider Konfederacji swe działki wycenił na 9 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Czym jeździ Elżbieta Witek? Marszałek Sejmu ma bardzo popularne auto

Wrażenie z pewnością może robić majątek przewodniczącego SLD. Włodzimierz Czarzasty (59 l.) nie tylko jest milionerem, w swoim oświadczeniu zadeklarował też, że posiada między innymi jacht i biblioteczkę, zawierającą 15 tysięcy pozycji! Co ciekawe, własną łodzią pochwalić się też może partyjna koleżanka Czarzastego, Anna Maria Żukowska (36 l.).

Ale co tam jacht! Maciej Lasek (52 l.) z Koalicji Obywatelskiej ma własny… samolot. Swą CESSNĘ z 1977 roku poseł-pilot wycenił na 60 tys. zł. A jeśli o drogich zabawkach mowa, nie lada gadżetem szczyci się Władysław Teofil Bartoszewski (64 l.) z PSL. Chodzi o zegarek luksusowej szwajcarskiej firmy Patek Philippe. Cena? „Zaledwie” 40 tys. zł. Za to można kupić przyzwoite auto!


Palma mistrzyni oszczędzania w nowym Sejmie z pewnością zaś należy się Joannie Senyszyn (70 l.). Posłanka lewicy odłożyła na koncie w sumie ponad 2,7 mln zł. Lwią część oszczędności stanowią pieniądze w walucie euro. Wygląda na to, że Senyszyn, która w 2014 roku zakończyła kadencję w europarlamencie, wciąż ma zachowane pieniądze z Brukseli!

Joanna Senyszyn, SLD

Majątek 4,6 mln zł, w tym 2,7 mln oszczędności


Janusz Kowin-Mikke, Konfederacja

Majątek 10 mln zł, w tym działki warte 9 mln zł


Włodzimierz Czarzasty, Lewica

Majątek 3,9 mln zł, w tym jacht wart 25 tys. zł i biblioteka wyceniana na 80 tys. zł


Andrzej Gut-Mostowy, PiS

Majątek 41 mln zł, w tym ponad 30 mln to nieruchomości


Maciej Lasek, KO

Majątek 1,1 mln zł, w tym samolot CESNA wart 60 tys. zł

Władysław Teofil Bartoszewski, PSL

Majątek 5,5 mln, zł, w tym zegarek Patek Philippe za 40 tys. zł

Express Biedrzyckiej - Magdalena Biejat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE