Michał Dworczyk

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Michał Dworczyk

Obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19? Słowa Dworczyka mówią wszystko

2021-09-06 18:01

Czy szczepienia przeciwko Covid-19 będą obowiązkowe? W obliczu nadciągającej IV fali koronawirusa coraz częściej pojawiają się spekulacje na ten temat. Jasne stanowisko wyraził szef KPRM Michał Dworczyk, odpowiedzialny za realizację programu szczepień w Polsce. Słowa ministra i zaufanego człowieka premiera Mateusza Morawieckiego nie pozostawiają wątpliwości.

Obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19 to gorący temat w obliczu nadciągającej IV fali koronawirusa. Podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego do sprawy odniósł się Michał Dworczyk, którzy odpowiada w rządzie za program szczepień.

Nie przegap: Obowiązkowe szczepienia niemal pewne. Na wizji padło, kogo obejmą

Minister Michał Dworczyk podkreślił, że rząd nie podjął żadnych decyzji dotyczących obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Mamy do czynienia z sytuacją, w której wyczerpał się ten naturalny zasób osób przekonanych do szczepień bądź takich, które stosunkowo prosto dzięki kampanii informacyjnej i profrekwencyjnej można było do szczepień przekonać. Teraz są realizowane długofalowe kampanie edukacyjne, ale one nie przynoszą efektów z miesiąca na miesiąc – przyznał jednocześnie szef KPRM

Nie przegap: Szykują przymusowe szczepienia

Michał Dworczyk przyznał również, że "nie ma decyzji dotyczącej szczepienia seniorów trzecią dawką". Podobnie w przypadku szczepień przeciwko koronawirusowi dzieci poniżej 12. roku życia.

Sonda
Jesteś zaszczepiony/a na koronawirusa?
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE