Szczepienia w Polsce

i

Autor: Materiały prasowe

Obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19? Nowy sondaż "SE"

2021-08-06 6:00

Szczepienia przeciwko COVID-19 albo kolejny lockdown już jesienią? Minister zdrowia Adam Niedzielski (48 l.) zapowiedział, że w pierwszej kolejności obostrzenia zostaną ogłoszone w regionach o najsłabszej wyszczepialności. Tymczasem Polacy nie chcą obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19 – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster dla „SE”.

Polacy nie chcą obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19

Najnowszy sondaż "Super Expressu" nie zostawia złudzeń w sprawie obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19. Badanie pokazuje, że 58 proc. Polaków jest przeciwnych takiemu nakazowi. Odmiennego zdania jest 36 proc. ankietowanych. 

Nie przegap: Sośnierz żałuje, że się zaszczepił? Pały zastanawiające słowa

Mniej więcej 50 proc. społeczeństwa się zaszczepiło albo przechorowało COVID-19. A powinniśmy osiągnąć 85 proc. – alarmuje wirusolog prof. Włodzimierz Gut (69 l.). Z informacji przekazywanych przez rząd wynika, że dotychczas wykonano w Polsce ponad 34,7 mln szczepień przeciwko koronawirusowi, a w pełni zaszczepionych jest ponad 17,6 mln osób.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 30.07–2.08.2021 roku na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Nie przegap: Powrót dzieci do szkół. Nauka stacjonarna tylko dla zaszczepionych? Wiceminister wyjaśnia

Czy szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe?

i

Autor: SUPER EXPRESS Czy szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe?
Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepidu! Policja publikuje NAGRANIE!
Sonda
Czy jesteś zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19?

Minister zdrowia grozi, że zamknie Polskę

Ministerstwo Zdrowia od kilku dni odnotowuje wzrost liczby nowych zachorowań na koronawirusa. Wczoraj było ich 176. Szef resortu poinformował, że rząd wprowadzi obostrzenia, jeśli liczba ta wzrośnie do powyżej 1 tys. dziennie.

Nie przegap: 15 tysięcy przypadków koronawirusa dziennie. Będzie trzecia dawka szczepionki?

Tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń, bo tam jest większe ryzyko transmisji koronawirusa – dodał Niedzielski. Dotychczas najsłabsza wszczepialność jest na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu i w Warmińsko-Mazurskiem.

Minister poinformował również, że Rada Medyczna przy premierze zarekomendowała podanie trzeciej dawki szczepionki grupom najbardziej narażonym na koronawirusa.

Staram się wyważyć, ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest w tym interesu firm farmaceutycznych – zaznaczył szef resortu zdrowia w radiu RMF FM.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE