Przemysław Czarnek

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Przemysław Czarnek

Niezaszczepieni nauczyciele stracą pracę? Czarnek nie pozostawia złudzeń. "Nie stać nas..."

2021-12-09 8:25

Minister Czarnek zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień dla nauczycieli, które mają zostać wprowadzone od 1 marca 2022 roku. Jak ma przebiegać weryfikacja tych obowiązkowych szczepień i co się stanie z nauczycielami, którzy odmówią zaszczepienia, pomimo nowych przepisów? Wypowiedź ministra Czarnka nie pozostawia złudzeń. Zobaczcie, co powiedział minister edukacji i nauki!

Temat obowiązkowych szczepień, które mają wejść w życie od 1 marca 2022 roku, budzi duże kontrowersje. Zapowiedziany przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego obowiązek ma objąć wybrane grupy zawodowe, między innymi nauczycieli. Jak w praktyce ma wyglądać wprowadzanie tego obowiązku szczepień w oświacie? Czy nauczycieli będą czekały kary i odsunięcie od pracy? Temat obowiązkowych szczepień nauczycieli poruszył Robert Mazurek w rozmowie z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem na antenie RMF FM. Jego wypowiedź nie pozostawia złudzeń. - Nie ma mowy, żeby nauczyciele tracili pracę w szkole, nie stać nas na to, żebyśmy mieli braki kadrowe - podkreślił z pełną stanowczością minister Czarnek. Czy to oznacza, że przepis o obowiązkowych szczepieniach dla nauczycieli będzie martwy? Minister edukacji i nauki mówił, że konieczne jest wypracowanie właściwych rozwiązań, ale że pytania o obowiązkowe szczepienia należy kierować do osób, które zainicjowały ten pomysł. Przemysław Czarnek po raz kolejny powiedział także, jaki jest jego osobisty stosunek do szczepień. - Nie jestem entuzjastą przymusowych szczepień. Ja jestem zaszczepiony, tak jak i moja rodzina - podkreślił.

Przeczytaj także: Niespodziewane wyróżnienie dla Przemysława Czarnka. I to od kogo! Musi pękać z dumy

Sonda
Czy jesteś zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE