Waldemar Kraska

i

Autor: Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Maseczki wrócą jesienią?

Obowiązek noszenia maseczek powróci? Wiceminister zabrał głos

2022-08-09 15:15

Już na jesieni rząd może zdecydować o obowiązku noszenia maseczek - wynika ze słów wiceministra zdrowia, Waldemara Kraski. Jak przyznał polityk, gabinet Mateusza Morawieckiego ma kilka planów dotyczących kolejnej fali koronawirusa. - Wydaje się, że jesteśmy na szczycie fali letniej, a w całej Europie liczba nowych przypadków spada - wyjaśnił.

Jesienny wzrost zakażeń koronawirusem wydaje się być przesądzony. Jak wynika ze słów wiceministra zdrowia, rząd ma przygotowane kilka scenariusze, łącznie z powrotem noszenia maseczek. To jednak ma dotyczyć tylko wybranej grupy obywateli. - Na pewno zakrywanie ust i nosa, szczególnie dla osób z grupy wrażliwej, czyli powyżej 60. roku życia myślę, że jest wskazane - mówił Waldemar Kraska. Przyznał również, że prawdopodobnie początek kolejnej fali koronawirusa czeka nas na początku października. - Wydaje się, że wzrost liczby nowych przypadków zakażeń jest na jesieni nieunikniony. Teraz jest tylko kwestia czy to będzie początek października, czy będzie w dłuższym okresie. Ale na pewno będzie większa liczba - powiedział wiceminister zdrowia.

9 sierpnia poinformowało o blisko 5 tysiącach nowych zakażeń covid-19, zmarło 26 osób.

ZOBACZ TEŻ: Szczepienia przeciw grypie. Państwo będzie finansowało szczepienia. Szczegóły programu szczepień

Express Biedrzyckiej 31.05 (Robert Pszczel, Michał Kamiński, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Sonda
Obawiasz się kolejnej fali pandemii koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają