Obostrzenia sanitarne wrócą? Nowe doniesienia

2021-11-02 14:13

Przed Polakami powrót obostrzeń? Jak informują media, rząd ma mieć kolejny plan dot. ograniczeń przez czwartą falę pandemii. Jeszcze oficjalnie nie ogłoszono konkretnych restrykcji związanych z publicznymi zgromadzeniami, czy jeśli chodzi o posiadanie maseczki na twarzy. Wstępnie wiemy, że ograniczenia mają dotyczyć limitów w galeriach handlowych i nie tylko.

O planowanych obostrzeniach nieoficjalnie poinformowała WP we wtorek. Chociaż do wiadomości publicznej nie podano jeszcze konkretnych założeń względem wprowadzenia restrykcji, to podobno przygotowano już plan. Jeśli nie uda się wyhamować czwartej fali pandemii maseczkami w zamkniętych przestrzeniach i szczepieniami przeciwko COVID-19, w tym także trzecią dawką - to dopiero w Polsce zacznie wprowadzać się ograniczenia. Będą dotyczyły one przede wszystkim limitu osób w galeriach handlowych, sklepach, na weselach, a także podczas publicznych zgromadzeń. Kiedy obostrzenia miałyby być wprowadzone? - Zobaczymy, jaka jest utrzymująca się tendencja. Czy to jest tendencja wzrostowa na poziomie 100-110 proc., jak mieliśmy już w poprzednich dniach, czy to będzie tendencja wzrostowa zdecydowanie mniejsza. Od to tego będzie zależało, jakie podejmą będziemy podejmowali decyzje - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska we wtorek w "Sygnałach Dnia" Programu 1 Polskiego Radia.  - Codziennie zbiera się sztab kryzysowy, na którym rozmawiamy i dyskutujemy. Otrzymujemy informacje właśnie z województw Polski wschodniej, gdzie sytuacja jest dramatyczna. Jednak już nie tylko Polska wschodnia - w tej chwili mamy sygnały z województwa zachodniopomorskiego, województwa śląskiego i małopolskiego, gdzie tych nowych przypadków jest coraz więcej. Myślę, że ta decyzja, jeżeli będzie podejmowana, to w przeciągu najbliższych dni. Na dzień dzisiejszy takiej decyzji nie ma - dodał Kraska.

Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Nie podoba mi się narracja rządu. Obostrzenia są nielogiczne
Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem obostrzeń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE