Adam Niedzielski

i

Autor: KPRM Adam Niedzielski, minister zdrowia na konferencji prasowej.

Konferencja ministra zdrowia 7 grudnia. Wiemy, o której poznamy nowe obostrzenia na święta 2021!

2021-12-07 11:21

Nowe obostrzenia na święta Bożego Narodzenia zapowiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Szczegóły na razie nie są znane. Poznamy je zapewne podczas konferencji ministra zdrowia, którą zapowiedziano na 7 grudnia 2021. Wtedy Adam Niedzielski przedstawi szczegóły nowych obostrzeń na święta 2021. O której konferencja ministra zdrowia, na której dowiemy się, co zostanie wprowadzone? Czy będą limity osób na święta? Szczegóły na se.pl.

Konferencja ministra zdrowia 7 grudnia - o której godzinie?

Konferencja ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, dotycząca nowych obostrzeń jest zaplanowana na 7 grudnia 2021. O której godzinie poznamy nowe obostrzenia w Polsce? Jak udało nam się dowiedzieć, początek konferencji ministra zdrowia zaplanowano na godz. 13.

Konferencja ministra zdrowia - jakie obostrzenia na święta?

To już pewne: rząd w grudniu 2021 wprowadzi nowe obostrzenia, które mają wspomóc walkę z koronawirusem w Polsce i ochronić obywateli przed wariantem omikron. Wprowadzenie obostrzeń na święta Bożego Narodzenia 2021 zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.Przedstawimy "drugi pakiet" zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze - ogłosił premier na konferencji prasowej. Kiedy poznamy nowe obostrzenia na święta 2021? Zgodnie z zapowiedziami premiera Morawieckiego, kolejne obostrzenia miały zostać ogłoszone we wtorek, 7 grudnia lub w środę, 8 grudnia. Już wiemy, że zostanie specjalna konferencja ministra zdrowia ma zostać zwołana 7 grudnia 2021 o godz. 13. Do tej pory to właśnie minister zdrowia Adam Niedzielski lub premier Mateusz Morawiecki na konferencjach prasowych ogłaszali nowe obostrzenia. Podobnie było pod koniec listopada, gdy na konferencji ministra zdrowia zostały zapowiedziane obostrzenia przeciwko wariantowi omikron, które weszły w życie od 1 grudnia.

Przeczytaj koniecznie: Szczepienia dzieci od 5 do 11 lat na COVID-19. Poznaliśmy datę

Nowe obostrzenia na święta 2021

Przypomnijmy, że od 1 grudnia 2021 obowiązują w Polsce nowe obostrzenia, które mają pomóc w walce z wariantem koronawirusa omikron. Aktualne obostrzenia dotyczą zmniejszenia liczby osób w restauracjach, kinach, kościołach, siłowniach, a także na imprezach: weselach, konferencjach, itd. Pełna lista w materiale: Konferencja ministra zdrowia: Nowe obostrzenia. Lista. Zgodnie z zapowiedziami, mają one obowiązywać do 17 grudnia 2021. Jakie dodatkowe nowe obostrzenia, o których mówił premier Morawiecki, wprowadzi rząd? Tego dowiemy się już we wtorek, 7 grudnia lub w środę, 8 grudnia najprawdopodobniej na konferencji ministra zdrowia. Możliwości jest wiele. Rząd może wprowadzić nawet obowiązkowe szczepienia lub obowiązek weryfikowania paszportów covidowych (w obecnym stanie prawnym jest to niemożliwe, pisaliśmy o tym w materiale: Kto ma prawo sprawdzać paszporty covidowe? Premier Morawiecki mówi o zmianie prawa). Wysoce prawdopodobne jest wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla wybranych grup zawodowych: służby zdrowia, pracowników DPS-ów, wojska, a może nawet i nauczycieli - do takich informacji dotarły "Wydarzenia" telewizji Polsat. Z kolei rzecznik rządu zapowiedział obostrzenia dotyczące zwiększenia limitów i ograniczeń w przemieszczaniu się. - Szczegółów nie chciałbym przekazywać, natomiast to będą decyzje głównie związane z ograniczeniami, zmianą limitów i pewnymi działaniami ograniczającymi mobilność społeczną – mówił Piotr Müller w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w „Kwadransie politycznym” TVP1.

Poniżej zamieszczamy listę obostrzeń, które może ogłosić Adam Niedzielski lub premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej ministra zdrowia 7 grudnia o godz. 13 i które mogą obowiązywać na święta Bożego Narodzenia 2021:

  • zakaz wstępu dla niezaszczepionych do miejsc publicznych, sklepów, restauracji, kin, siłowni, itp.,
  • obowiązkowe szczepienia na przykład dla wybranych grup zawodowych,
  • zaostrzone limity osób, w tym limit gości na święta Bożego Narodzenia 2021, Wigilia tylko w gronie domowników,
  • limity osób w komunikacji publicznej - mniej miejsc w autobusach, pociągach
  • przywrócenie obowiązkowych maseczek na świeżym powietrzu,
  • zakaz przemieszczania się / ograniczenie przemieszczania się,
  • zakaz organizacji imprez masowych, koncertów, a także wesel, konferencji, przyjęć,
  • zamknięcie kościołów, siłowni, instytucji kultury, restauracji, itd.
Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone nowe obostrzenia dla niezaszczepionych?
Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Nie podoba mi się narracja rządu. Obostrzenia są nielogiczne