O czym Donald Tusk SMS-uje z Gronkiewicz-Waltz? Była prezydent się wygadała

i

Autor: ARTUR HOJNY / SUPER EXPRESS & ANDRZEJ LANGE / SUPER EXPRESS O czym Donald Tusk SMS-uje z Gronkiewicz-Waltz? Była prezydent się wygadała

O czym Donald Tusk SMS-uje z Hanną Gronkiewicz-Waltz? Była prezydent Warszawy się wygadała

2022-06-17 12:50

Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z TVN24 przyznała, że "od czasu do czasu” kontaktuje się z Donaldem Tuskiem. Jak wyjaśniła, politycy przede wszystkim ze sobą SMS-ują. Czego najczęściej dotyczą te rozmowy? Była prezydent Warszawy zdradza szczegóły!

Podczas wywiadu polityk przyznała, że z zadowoleniem przyjęła powrót Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego partii. 

- Uważałam, że kilkanaście procent, które było przed jego powrotem, było bardzo niedobre dla Koalicji Obywatelskiej, dla Platformy. A jednak on podniósł to poparcie do powyżej 20 proc. To jeszcze nie jest wystarczająco dużo, ale to już jednak był duży skok - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz na antenie TVN24. 

Gronkiewicz-Waltz rozmawia z Tuskiem. Wysyłają sobie SMS-y

Jak się okazuje, była prezydent stolicy Polski wciąż utrzymuje kontakt z Donaldem Tuskiem. Rozmawiają "od czasu do czasu”, na ogół SMS-ując. - Ja piszę: to dobrze, a to źle - zdradziła. 

Gronkiewicz-Waltz wskazała, że w ostatnim czasie podobały jej się np. działania PO w zakresie polityki zagranicznej. - Ale nie w sensie Ukrainy, Ukraina jest okej. Tutaj mamy pewną jedność: rządzący i opozycja - dodała.

ZOBACZ TAKŻE: Emerytura Donalda Tuska. Jaka emerytura mu przysługuje? ZUS podał szokującą informację!

- Przypomniał mi się jeden SMS, który dotyczył polityki zagranicznej, żeby nie nazywać Putina szaleńcem, bo szaleńcy nie odpowiadają za swoje czyny. I to wyraziłam, i napisałam tak, bo wszyscy go nazywają szaleńcem. Donald Tusk go też kiedyś nazwał szaleńcem. Ja uważam, że to jest bardzo niebezpieczne. Szaleniec idzie do wariatkowa – przepraszam, że tak mówię - a nie do więzienia - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Politycy od kuchni - Bronisław Komorowski 2022
Sonda
Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz słusznie otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Warszawy?
Nasi Partnerzy polecają