Latał na odpusty, dożynki i badmintona. Marek Kuchciński

i

Autor: PAP/Rafał Guz Latał na odpusty, dożynki i badmintona. Marek Kuchciński

Polacy chcą, by Kuchciński WYLECIAŁ. Sondaż "Super Expressu"

2019-08-07 15:56

Niemal dwie trzecie Polaków chce, by Marek Kuchciński (64 l.) w związku z tak zwaną aferą samolotową został odwołany ze stanowiska marszałka Sejmu – tak wynika z najnowszego sondażu "Super Expressu".

Tymczasem okazuje się, że w podniebnych podróżach Kuchcińskiemu towarzyszyła nie tylko żona i synowie, ale również inni politycy PiS. Również z rodzinami. Stanisław Piotrowicz (67 l.), który wraz z żoną znalazł się w maszynie podczas jednego z lotów, w rozmowie z "Wirtualną Polską" usprawiedliwiał się koniecznością ekspresowego przewiezienia leku dla małżonki.

ZOBACZ TEŻ: Poseł MIAŻDŻY Marka Kuchcińskiego. Padły słowa o rodzinie marszałka Sejmu

Sondaż Kuchciński

i

Autor: Redakcja SE Sondaż Kuchciński

Tomasz Siemoniak (52 l.) z Platformy Obywatelskiej w rozmowie z "Super Expressem" przekonywał, że w związku z kontrowersjami dotyczącymi lotów rządowym samolotem "Marek Kuchciński nie powinien być marszałkiem Sejmu ani godziny dłużej". - To nie jest już w tym momencie sprawa nadużywania władzy, łamania procedur. To jest przede wszystkim kwestia wiarygodności Marka Kuchcińskiego – podkreślał polityk PO.

ZOBACZ TEŻ: Kuchciński zabierał do samolotu polityków PiS z rodzinami? Piotrowicz się tłumaczy

Z kolei Tadeusz Cymański (64 l.) z Klubu Parlamentarnego PiS wskazywał, że przyszłość marszałka Sejmu zależy od liderów koalicji rządzącej. W piątek w Sejmie odbędzie się debata dotycząca odwołania Kuchcińskiego. - Jakiekolwiek stanowisko kierownictwo przyjmie w tej sprawie, jestem przygotowany do głosowania – deklarował parlamentarzysta.

– PiS będzie bronić marszałka Kuchcińskiego, choć sondaż jest dla rządzących problemem – mówił natomiast prof. Antoni Dudek (53 l.), politolog z UKSW. Jak dodał, wyniki badania „pokazują, jak bardzo Polacy są rygorystyczni wobec polityków”. - Dla PiS, mimo że jest najpopularniejszą partią, nie ma taryfy ulgowej - mówił.

Sondaż został zrealizowany w dniach 6-7 sierpnia 2019 roku przez Instytut Badań Pollster na próbie 1063 dorosłych Polaków.

Tutaj morze łączy się z górami! Idealny kraj na tanie i fajne wakacje

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE