Najnowszy SONDAŻ: Dudzie rośnie poparcie. Trzaskowski w OPAŁACH? WYBORY 2020

2020-06-12 6:15
Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda
Autor: Sebastian Wielechowski, Marcin Wziontek Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda

Wybory prezydenckie 2020 już niebawem. Z najnowszego sondażu pracowni Pollster dla „Super Expressu” jasno wynika, że na placu boju o prezydenturę liczą się już tylko dwaj kandydaci. Walczący o kolejne 5 lat w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda (48 l.) i jego konkurent z Platformy Rafał Trzaskowski (48 l.) zostawiają resztę stawki daleko w tyle!

W porównaniu z ostatnim sondażem przed wyborami 2020, który Instytut Badań Pollster przeprowadził dla „Super Expressu” pod koniec maja, obaj główni kandydaci nieznacznie poprawili swoje notowania. Duda z 38,94 proc. na 41,17 proc., a Trzaskowski z 26,60 proc. na 28,14 proc. Wzrost popularności Trzaskowskiego jest o tyle istotny, że kandydat z najkrótszym stażem w kampanii wyraźnie uciekł pozostałym przedstawicielom opozycji i niezależnemu Szymonowi Hołowni (44 l.). Hołownia jeszcze niedawno notował wyniki pozwalające mu myśleć o II turze wyborów i w dalszej perspektywie wprowadzeniu się do Pałacu Prezydenckiego. Teraz to bardzo mało prawdopodobny scenariusz.

– Wszystko wskazuje na to, że polaryzacja miedzy kandydatami Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej zabiera tlen reszcie stawki w tych wyborach – ocenia najnowszy sondaż dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW. Dodaje, że szczególnie dobrze widoczny jest przepływ wyborców od Szymona Hołowni do Rafała Trzaskowskiego. Podobnie dzieje się w przypadku tracącego Krzysztofa Bosaka (38 l.) z Konfederacji, który dołuje kosztem Andrzeja Dudy.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 9-10.06.2020 roku na próbie 1091 dorosłych Polaków.

Szydło to BOGACZKA! Kupiła dwa LUKSUSOWE auta [NOWE OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Nowy sondaż prezydencki
Autor: SE
Express Biedrzyckiej - Gość: Jadwiga Emilewicz: Chciałabym przeprosić Barbarę Nowacką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE