Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS

Ważna zapowiedź

Nowe propozycje PiS. Kiedy je poznamy?

2023-06-13 14:35

Prawo i Sprawiedliwość zdaje się nie przejmować ostatnimi wynikami sondaży i zapowiada kolejny kongres - według nieoficjalnych informacji - w Łodzi. Jakie zapowiedzi tym razem usłyszą Polacy i kiedy dokładnie poznamy szczegóły? Znamy już ważny termin.

 W połowie maja, podczas specjalnego spotkania "Programowy Ul", Jarosław Kaczyński zapowiedział trzy istotne propozycje, jeśli PiS sięgnie po raz trzeci po władzę. Lider ugrupowania zadeklarował podwyższenie świadczenia 800 plus o 300 złotych, bezpłatne leki dla młodzieży i dzieci do 18. roku życia oraz dla osób powyżej 65. roku życia. Ponadto Jarosław Kaczyński zapowiedział zniesienie opłat za korzystanie z państwowych autostrad. Te zapowiedzi nie spowodowały jednak wzrostu notowań, a po marszu 4 czerwca i sukcesie Donalda Tuska, Koalicja Obywatelska zaczęła odrabiać straty. I to do tego stopnia, że na rządzącą partię padł blady strach. Wewnętrzne sondaże okazały się bardzo niepokojącym sygnałem. 

Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza jednak składać broni i planuje kolejny kongres. Według informacji PAP, wydarzenie jest planowane w Łodzi, co pośrednio potwierdził Krzysztof Sobolewski. Polityk ujawnił, że spotkanie odbędzie się w centralnej części Polski i jest zaplanowane na ostatni weekend czerwca. 

Jak zaznaczył sekretarz generalny PiS, podczas konwencji przedastawione zostaną kolejne propozycje programowe. Gotowy program wyborczy ma zostać zaprezentowany "prawdopodobnie na początku września".

K. SOBOLEWSKI: PREZES KACZYŃSKI PRZYCINA WEWNĘTRZNE SPORY
Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien udać się na emeryturę?
Listen on Spreaker.