Mateusz Morawiecki

i

Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI / SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Nowe obostrzenia na święta 2021. Morawiecki zapowiedział zmiany! Wszystko przez omikron

2021-12-06 13:44

Będą nowe obostrzenia na święta. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie zmian w obostrzeniach na Boże Narodzenie. Wszystko przez postępującą pandemię i złą sytuację epidemiczną w Polsce oraz zagrożenie nowym wariantem koronawirusa zwanym omikron. Kiedy zostaną podane nowe obostrzenia? Wszystko wyjaśni się już w najbliższych dniach.

Nowe obostrzenia zostaną wprowadzone na święta, to już pewne. Premier Mateusz Morawiecki w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział, że będą zamiany, a wszystko przez wariant omikron, choć...nie tylko. Czy obostrzenia będą związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia? Tak, w końcu to czas, gdy wiele osób się przemieszcza, podróżuje, odwiedza rodzinę i krewnych. Do tego więcej osób spędza czas w zatłoczonych sklepach. Premier potwierdził, że właśnie ze świętami będą związane nowe obostrzenia: - We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy "drugi pakiet" zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze - przyznał premier. Dodał też, że obecnie da się zaobserwować, iż: - Jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych.

Obecnie obowiązują obostrzenia, które zostały wprowadzone 1 grudnia. Miały one obowiązywać do 17 grudnia.

Co zostało wprowadzone 1 grudnia?

Obostrzenia wprowadzone na początku tego miesiąca nie dotyczą osób zaszczepionych. Czego dotyczą obostrzenia? Chodzi m.in. o limit zapełnienia: obiekty, które miały limit zapełnienia 75 proc., mają ten limit zmniejszony do 50 proc. m. in. - kina, teatry, gastronomia, hotele, opery, kościoły. Zgromadzenia i uroczystości, typu wesela, z limitem 150 osób mają limity do 100 osób.  Wydarzenia sportowe: limit osób zmniejszony do 250 osób. W siłowniach, klubach fitness, muzeach podniesiono limit - 1 osoba na 15 m kw. Pełna lista TUTAJ.

Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone nowe obostrzenia dla niezaszczepionych?
Sedno Sprawy - Adam Niedzielski