Donald Tusk

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Donald Tusk

Kto stanie na czele najważniejszych resortów?

Nowe informacje ws. rządu Donalda Tuska. Padło konkretne nazwisko

2023-11-18 21:55

Ciągle pojawiają się nowe informacje dotyczące osób, które zajmą najważniejsze stanowiska w nowym rządzie, jaki ma kompletować lider PO Donald Tusk. Choć na oficjalne ogłoszenie trzeba jeszcze poczekać, trwają spekulacje. Ostatnio padło kolejne nazwisko.

Kogo Donald Tusk chce obsadzić na czele konkretnych resortów? Ostateczny podział ma zostać ustalony w poniedziałek 20 listopada podczas spotkania koalicyjnego lidera PO, Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Włodzimierza Czarzastego. Jak podaje TVN, spotkanie miało się odbyć w piątek 17 listopada, jednak zostało przełożone.

Stacja zdobyła także nieoficjalne informacje na temat jednego ze stanowisk. Chodzi o Ministerstwo ds. Europejskich. Na jego czele ma stanąć Adam Szłapka z KO, który uzyskał w wyborach trzeci najwyższy wynik w całej Polsce.

- Nawet Adam był zaskoczony, jak usłyszał, kim ma być w nowym rządzie – mówił „Faktom” TVN anonimowy informator z bliskiego otoczenia Donalda Tuska.

Dalej nie ustają domysły dotyczące szefa, a raczej szefowej resortu edukacji. Mówi się, że to stanowisko Donald Tusk chce powierzyć Barbarze Nowackiej z Lewicy. Z kolei współprzewodniczący tego ugrupowania chciałby, by tekę ministra otrzymała inna posłanka – Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Z kolei Onet donosi, że Radosław Sikorski ma stanąć na czele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, z którym był związany za czasów rządu PO-PSL. Bartłomiej Sienkiewicz ma zastąpić Jacka Sasina na stanowisku ministra aktywów państwowych, a Borys Budka ma objąć Ministerstwo Kultury. Izabela Leszczyna, według ustaleń „Gazety Wyborczej”, może stanąć na czele Ministerstwa Zdrowia.

Politycy Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska i Michał Kobosko, mają przejąć kolejno resort klimatu i środowiska oraz resort funduszy i polityki regionalnej. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz natomiast miałby zostać ministrem obrony narodowej.

Poniżej zobaczycie galerię zdjęć, jak mieszka Donald Tusk:

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Debiut nowego marszałka. Co dalej z Szymonem Hołownią? | DUDEK O POLITYCE
Nasi Partnerzy polecają