Wypadek w Chorwacji

Nowe informacje o rannych Polakach w Chorwacji. Wiemy, kiedy część z nich wróci do kraju

W sobotę (6 sierpnia) z samego rana mediami wstrząsnęła wiadomość o tragicznym wypadku autobusu w Chorwacji. Okazało się, że pasażerami byli Polacy udający się na pielgrzymkę. Ranni zostali przewiezieni do szpitali, a teraz część z nich wraca do Polski. Jak ujawniliśmy we wtorek (9 sierpnia) po rannych poleci wojskowy samolot Casa. Wiemy, kiedy samolot wyleci z rannymi z Chorwacji.

Wypadek polskiego autokaru na Chorwacji okazał się tragiczny w skutkach. 11 osób zginęło na miejscu, kolejne dwie zmarły już w szpitalu. 32 rannych z kolei ma liczne obrażenia, a wielu z nich musiało od razu przejść operacje. Czterech rannych już przyleciało do Polski rządowym samolotem, który przyleciał na warszawskie Okęcie w weekend. Osoby te wróciły wraz z ministrem Niedzielskim rządowym samolotem. Teraz kolejny samolot już wyleciał do Chorwacji po rannych. Wystartował z Polski przed południem w środę 10 sierpnia. O tym, jaki samolot wylatuje po rannych pisaliśmy na łamach Super Expressu. Wicepremier Mariusz Błaszczak, także potwierdził, że to wojskowa Casa wyleciała po rannych. 

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ JAK WYGLĄDA TRANSPORT RANNYCH DO SAMOLOTU, KTÓRY WYLECI DO POLSKI:

Wojsko Polskie angażuje się w pomoc polskim pielgrzymom rannym w sobotnim wypadku autokaru. Wojskowa Casa wyleciała do Chorwacji i przewiezie do Polski kilkunastu poszkodowanych.

Teraz udało nam się dowiedzieć, kiedy do kraju wróci kolejna część poszkodowanych. Według naszych informacji z rządowego źródła, samolot z rannymi na pokładzie wyleci z Chorwacji o 13:30. 

Część rannych z wypadku autokaru w Chorwacji trafiła do szpitali w mniejszych miejscowościach. Rozmawiamy z lekarką z placówki w Varażdinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany