Nowak z luksusów do wspólnej celi

2020-07-23 18:00

Sławomir Nowak (46 l.), były minister infrastruktury w rządzie Donalda Tuska (63 l.), ma za sobą pierwszą noc w celi. Spędził ją tam po tym, jak sąd postanowił aresztować go na trzy miesiące pod zarzutami kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i czerpania korzyści z korupcji. Jego adwokat już zapowiada złożenie zażalenia.

Jak ustalił „Super Express”, były szef gabinetu politycznego Tuska trafił do aresztu śledczego na Białołęce, gdzie przebywa w wieloosobowej celi. Cele pojedyncze są bowiem przeznaczone zwyczajowo dla więźniów o statusie „N” – czyli niebezpiecznych: mogących stanowić zagrożenie dla innych osadzonych, lub zagrożonych przez współwięźniów.

W prokuraturze Nowak nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Tymczasem jego adwokat, Antoni Kania-Sieniawski, mówił po decyzji sądu, że na zapoznanie się z 70 tomami akt sprawy dostał … trzy i pół godziny, a jego klient nie miał okazji w ogóle zapoznać się z materiałem dowodowym. Mecenas zapowiedział, że w przyszłym tygodniu złoży zażalenie na decyzję sądu o aresztowaniu jego klienta. Jak powiedział portalowi onet.pl, jego zdaniem „jest to normalna sprawa karno-gospodarcza”.

Zatrzymanemu w poniedziałek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Nowakowi prokuratura postawiła zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz przyjmowania łapówek podczas pracy dla ukraińskiej, państwowej agencji odpowiadającej za budowę dróg.

Express Biedrzyckiej - Paweł Szefernaker: Nie wiem, czy Trzaskowski był podsłuchiwany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE