Barbara Nowacka 2015r.

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Barbara Nowacka 2015r.

Kim jest Barbara Nowacka?

2021-10-21 16:17

Barbara Nowacka to posłanka Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodnicząca klubu. Do Sejmu dostała się w 2019 roku, ale w polityce działała już wcześniej. Miała to we krwi, bo jej mama także była polityczką. Kim jest Barbara Nowacka i co o niej wiemy?

Barbara Nowacka jest znana w polityce od kilku lat. Została czołową postacią lewej strony polskiej sceny politycznej. Zasłynęła w 2015 roku, gdy wystartowała w wyborach prezydenckich. W latach 2015–2017 była współprzewodnicząca partii Twój Ruch, a od 2016 przewodnicząca ugrupowania Inicjatywa Polska. Nowacka urodziła się w 1975 roku w Warszawie. Kim jest Barbara Nowacka i co o niej wiemy?

Kim jest Barbara Nowacka?

Barbara Nowacka jest bardzo lubianą polityk, z dużym doświadczeniem. Pierwsze kroki w polityce Nowacka stawiała w Unii Pracy już w latach 90., najpierw w młodzieżówce partii. Była założycielką organizacji „Młodzi Socjaliści”. Na swoim koncie ma też przygodę z telewizją, bo jako nastolatka była jedną z prowadzących w programie młodzieżowym „5-10-15”. z wykształcenia jest informatykiem, skończyła też zarządzanie. Nowacka to także absolwentka Francuskiego Instytutu Zarządzania. Jestem Kanclerzem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Prywatnie Barbara Nowacka ma dwoje dzieci: starszego syna Kubę i młodszą córkę Zosię. Jej ukochany ma na imię Maciej. Nowacka jest córką Izabeli Jarugi-Nowackiej, czyli posłanki lewicy, która zginęła w katastrofie pod  Smoleńskiem. Jej ojcem Barbary jest Jerzy Nowacki, profesor matematyki. Jednak matka Barbary Nowackiej nie była pierwszą żoną jej ojca. Jerzy Nowacki zakochał się i pobrał najpierw z siostrą Izabeli, Barbarą. Niestety nie było dane im długo cieszyć się szczęściem. Kilka miesięcy po ślubie kobieta wpadła pod trolejbus i zmarła. Po jej śmierci Jerzy związał się z jej siostrą, czyli matką Barbary. Jednak ich związek nie przetrwał, Nowaccy rozwiedli się.

ZOBACZ: Nowacka czyta raport Macierewicza o Smoleńsku i mówi o żerowaniu

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Mamy prawo odwoływać się do Lecha Kaczyńskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany