Tadeusz Rydzyk

i

Autor: Piotr Lampkowski Koszmar Rydzyka w dniu imienin! Zakonnikowi poleją się łzy

NIK ujawnia: 3 mln zł dla Tadeusza Rydzyka! To nie wszystko, co odkryto

2022-06-28 8:11

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wyniki kontroli wykazały szereg nieprawidłowości związanych między innymi z Polskim Ładem i fundacją Lux Veritatis Tadeusza Rydzyka. Co konkretnie ustaliła instytucja?

Najwyższa Izba Kontroli odkryła, że KPRM przekazała w 2021 roku 3 miliony złotych na budowę postumentów w toruńskim parku Pamięci Narodowej nieopodal Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Pomysłodawcą był redemptorysta oraz jego fundacja. Jak podaje „Rzeczpospolita, przekazanie kwoty odbyło się niezgodnie z wewnętrznymi regulacjami. Ponadto, KPRM miała nie przestrzegać procedur przy sześciu dotacjach dla fundacji Tadeusza Rydzyka. Jak poinformowano w „Rzeczpospolitej”, decyzja nie dostała pozytywnej opinii zespół do spraw oceny ofert realizacji zadania publicznego, bowiem już wcześniej na park przekazano 8 milionów zł.

 W GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, CZYM JEŹDZI TADEUSZ RYDZYK

Inne nieprawidłowości wykryte przez Najwyższą Izbę Kontroli dotyczą Polskiego Ładu, a konkretnie kampanii społecznej. Jak podaje „Rzeczpospolita”, Centrum Informacji Rządu zawarło umowy na zakup czasu antenowego za 2,2 miliony zł, przekraczając tym samym swój zakres upoważnienia do zaciągania zobowiązań.

Sprawdź: Dwie wpadki Kaczyńskiego. Brejzę pomylił z Mejzą, a Inowrocław z Włocławkiem

Ponadto, Najwyższa Izba Kontroli zarzuca KPRM zapłacenie niemal 11o tysięcy zł za usługi doradztwa wizerunkowego i kupując maseczki za 65 tysięcy zł bez uprzedniego przeprowadzenia procedury badania rynku. Do tego, według „Rzeczpospolitej”, dochodzi także nieterminowe zamknięcie ksiąg rachunkowych i nierzetelne opisywanie dowodów księgowych.

Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
Marianna Schreiber o seksie, zdradach i pieniądzach. Oberwał Rydzyk l Mam tego dość
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE