Jagna Marczułajtis

i

Autor: archiwum se.pl Jagna Marczułajtis

Celna uwaga

Niespodziewane słowa Jagny Marczułajtis-Walczak o wypowiedzi Cymańskiego: "Podziwiam pana posła.."

2023-01-17 8:37

Wśród osób, które powinny być najbardziej wspierane przez państwo zdecydowanie są osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby niesamodzielne. W Sejmie działa Parlamentarny Zespół ds. Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi, w którym zasiada m.in. poseł Tadeusz Cymański. Ostatnio poseł "błysną" w czasie radiowej rozmowy i wprost przyznał, że nie za bardzo jest aktywny, jeśli chodzi o działanie w tym zespole.

Posłanka Marczułajtis-Walczak wychowuje synka z niepełnosprawnościami. Wprost przyznała, co sądzi o słowach Cymańskiego

Głos na temat wypowiedzi posła Tadeusza Cymańskiego zabrała Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka, która wychowuje synka z niepełnosprawnościami. Przypomnijmy, że polityk zapytany o to, co zrobił, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami przez 7 lat jako członek sejmowego zespołu: - W tej sprawie nie jestem aktywnym posłem - odparł Tadeusz Cymański. Posłanka Koalicji Obywatelskiej w programie "7 pytań o 7:07" w internetowym Radiu RMF24, wprost przyznała: - Podziwiam pana posła Cymańskiego za szczerość, inni nie są tacy szczerzy, a co więcej udają, że pracują. Co do zespołów, to prace dodatkowe w sejmie, jest za to podkomisja stała ds. osób niepełnosprawnych, i ta komisja od początku kadencji zebrała się dwa razy - przypomniała posłanka. Jak wspomniała minister posłanka, także Marlena Maląg, nie wypełniła do końca zobowiązań dotyczących osób z niepełnosprawnościami: - Stworzyła ustawę widmo za 10 mln zł, tej ustawy nie ma, są opinie i rekomendacje, druku jak nie było tak nie ma. Nie możemy się niego doprosić. 

Umożliwienie opiekunom osób niepełnosprawnych pracy zarobkowej, bez utraty świadczeń opiekuńczych

W rozmowie z Jagną Marczułajtis-Walczak padło też pytanie o umożliwieniu opiekunom osób z niepełnosprawnościami pracy zarobkowej bez utraty świadczeń opiekuńczych: - Czekaliśmy długo na zmiany, które zapowiedział rząd, byśmy mogli pracować nad projektami ustaw. Niestety, przez 7 lat do każdego problemu dotykającego osób z niepełnosprawnościami czy ich opiekunów, jest zasłona dymna w postaci komunikatu, że czekamy na reformę orzecznictwa. (...) Jesteśmy oszukiwani cały czas. Kolejna sprawa bardzo bulwersująca– ustawa konwencyjna, miała się nazywać o wyrównywaniu szans, wydano na nią 10 mln zł, a dziś nie ma tej ustawy - przyznał gorzko posłanka. 

Sonda
Czy osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie powinni mieć większe wsparcie od państwa?
Express Biedrzyckiej - Jagna Marczułajtis-Walczak: Nie brałam pod uwagę usunięcia ciąży
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany