Zapora na granicy z Białorusią. Straż Graniczna podała konkrety. Pod tym względem ogrodzenie spełnia zadanie

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Zapora na granicy z Białorusią. Straż Graniczna podała konkrety. Pod tym względem ogrodzenie spełnia zadanie

Niewiarygodne

Niepokojące doniesienia z granicy polsko-białoruskiej! Mężczyzna w białoruskim mundurze przekroczył naszą granicę! Skandal, co tam wyrabiał

2023-09-05 12:53

- Umundurowany białoruski żołnierz lub funkcjonariusz próbował przepiłować zaporę na polsko-białoruskiej granicy. Po zauważeniu polskiego patrolu oddalił się w głąb Białorusi. To kolejny taki przypadek - przekazała we wtorek (5.09) wieści o skandalicznym wydarzeniu rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Niepokojące wieści płyną z granicy polsko-białoruskiej. Jak podała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. Informacje na ten temat jako pierwsze podało RMF FM. Rzeczniczka Straży Granicznej wyjaśniła, że do zdarzenia doszło po godz. 16 w poniedziałek w okolicy Dubicz Cerkiewnych. Polskie patrole zauważyły umundurowanego białoruskiego żołnierza lub funkcjonariusza z bronią długą i kominiarką, który próbował przepiłować przęsła bariery. Wcześniej patrole otrzymały alert dzięki zaporze elektronicznej. - Po zauważeniu naszych funkcjonariuszy umundurowany mężczyzna szybko oddalił się w głąb Białorusi - wyjaśniła por. Michalska.

CZYTAJ: Kamienie i butelki. Kolejne incydenty na granicy polsko-białoruskiej

Jak dodała, przęsło zostało tylko zarysowane, nie wymaga naprawy. Rzeczniczka Straży Granicznej zaznaczyła, że prowadzone są też dodatkowe wyjaśnienia w związku z tym, że zapora stoi na terytorium Polski i tym samym mężczyzna przekroczył granicę. Jak podkreśliła, nie jest to jednak pierwszy taki przypadek. - To nie jest ewenement. Od dwóch lat informujemy, że służby białoruskie cały czas podchodzą pod barierę, są w mundurach, mają broń, rzucają kamieniami, petardami. Służby białoruskie sterują całym tym procederem - powiedziała por. Michalska. Jak zaznaczyła, białoruskie służby - czasem w mundurach, czasem w cywilnych ubraniach - wielokrotnie próbowały też uszkadzać zaporę.

Przypomnijmy, że pokłosiem kryzysu na granicy polsko-białoruskiej, który rozpoczął się latem 2021 roku była decyzja o wzmocnieniu granicy i postawieniu na niej naszpikowanej technologią i elektroniką specjalnej zapory.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej