Sedno Sprawy 03.04.2023

Minister Niedzielski wprost: Może być jedna szczepionka na COVID i grypę

2023-04-03 10:42

Minister zdrowia mówi w "Sednie sprawy", że już w tym roku może być dostępny preparat, którym zaszczepimy się zarówno na grypę, jak i na covid. Adam Niedzielski dodaje, że o zaawanasowanych pracach informuje koncern Moderna. Czy nowa szczepionka będzie darmowa? Szczegóły w tekście poniżej.

W połowie kwietnia ruszy podawanie piątej dawki szczepionki na covid-19. Niewykluczone, że to ostatni taki preparat, który zabezpiecza wyłącznie przed koronawirusem. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówi nam, że kolejne szczepienia, przed sezonem zimowym, mogą już wykorzystywać najnowszy produkt koncernu Moderna - Zapowiedzi już są bardzo daleko idące, producent twierdzi, że już prowadzi badania, ale na razie nie przygotowujemy jeszcze systemu na przyszły sezon - dodaje szef resortu zdrowia.

Gość "Sedna sprawy" nie wyklucza, że podwójna szczepionka będzie darmowa - Może oczywiście być, zobaczymy. U nas w kraju przede wszystkim problemem jest skłonność do szczepień  będziemy więc rozpatrywali tę możliwość refundacji jako zachętę do tego, żeby się zaszczepić i ochronić - mówi minister. 

Od początku pandemii w Polsce wykonano 57 959 770 szczepień na koronawirusa. Jak informują rządowe strony, w pełni zaszczepionych jest 22 645 324 Polaków.

Sonda
Ile dawek szczepionki przeciw Covid-19 przyjąłeś/-aś?
A. NIEDZIELSKI: NASZA POLITYKA COVIDOWA BYŁA RACJONALNA