Maciej Rosalak

i

Autor: Grazyna Myslinska / Forum

Śmierć dziennikarza

Nie żyje Maciej Rosalak. Dziennikarz miał 76 lat

2023-03-13 20:25

W wieku 76 lat zmarł Maciej Rosalak. Był dziennikarzem, publicystą historycznym, redaktorem naczelnym miesięcznika "Historia Do Rzeczy". O jego śmierci poinformował magazyn "Historia Do Rzeczy" na swojej stronie internetowej.

Nie żyje Maciej Rosalak, publicysta historyczny, autor książek historycznych, redaktor naczelny miesięcznika "Historia Do Rzeczy". Zmarł w wieku 76 lat.

Maciej Rosalak nie żyje. Dziennikarz zmarł w wieku 76 lat

Ukończył studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach osiemdziesiątych wydał pierwsze książki popularyzujące dzieje września 1939 r., między innymi "Reduty września". Pracował w dzienniku "Rzeczpospolita". Był współautorem i redaktorem prowadzącym dodatki historyczne "Rzeczpospolitej": "Zwycięstwa Oręża Polskiego", "Chwała Oręża Polskiego" i "Księga Kresów Wschodnich". Był także jednym z redaktorów miesięcznika "Uważam Rze - Historia".

Maciej Rosalak był popularyzatorem historii

W ostatniej dekadzie był jednym z autorów miesięcznika "Historia Do Rzeczy". W listopadzie 2022 r. został redaktorem naczelnym tego magazynu. W Telewizji Republika prowadził program „"Kalendarz historyczny" i komentował obchody ważnych rocznic historycznych. Opublikował książki "Tsunami historii" oraz "Wielkie zarazy ludzkości".

Maciej Rosalak był odznaczony Medalem Pro Memoria oraz złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?