Śmierć dziennikarza

Nie żyje Janusz Weiss. Legendarny dziennikarz zmarł w wieku 74 lat

2023-03-11 14:27

Jannusz Weiss nie żyje. Współzałożyciel Radia Zet zmarł w wieku 74 lat po walce z ciężką chorobą. O jego śmierci poinformował syn.

Nie żyje Janusz Weiss. Dziennikarz zmarł w wieku 74 lat

Informacja o śmierci legendarnego dziennikarza pojawiła się w sobotę 11 marca 2023 roku w godzinach popołudniowych. Z informacji podanych przez Radio Zet dowieadujemy się, że Janusz Weiss "zmarł 10 marca 2023 roku po trudnej walce z okrutną chorobą".

Smutną wiadomość przekazał syn dziennikarza.

"Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss" – napisał, jak przekazało radio, syn dziennikarza.

Janusz Weiss. Legendarny dziennikarz współtworzył Radio ZET

Janusz Weiss to polski dziennikarz, artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny, w latach 1990–2013 związany z Radiem Zet, a w latach 2013–2016 z Programem I Polskiego Radia.

W 1990 razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył Radio Zet, werbując do pracy nowe pokolenie dziennikarzy m.in. Wojciecha Jagielskiego, Marzenę Chełminiak, Szymona Majewskiego oraz wielu innych. W latach 1990–2011 prowadził audycję Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie, ponadto był gospodarzem programu Wszystkie pytania świata.

W 2010 za audycję Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie otrzymał nagrodę w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie w kategorii ReformaTOR, przyznawaną dziennikarzom, którzy zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem.

w 2011 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Janusz Weiss nie żyje. Legendarny dziennikarz miał 74 lata
Nasi Partnerzy polecają