Bez litości KPIĄ z Tuska. Porównali go do...

i

Autor: AP Bez litości KPIĄ z Tuska. Porównali go do...

Nie wykluczam startu w wyborach prezydenckich. Donald Tusk dla "Super Expressu"

2019-12-16 6:25

A jednak! Gdy w listopadzie Donald Tusk (62 l.) jednoznacznie stwierdził, że w nie będzie brał w 2020 roku udziału w wyścigu o fotel głowy państwa, wielu nie kryło rozczarowania jego decyzją. Okazuje się jednak, że zawód jego sympatyków może być przedwczesny. Były premier przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich... w 2025 roku!

Tusk przyjechał w sobotę do Warszawy, by promować swoją książkę "Szczerze". Na miejscu był dziennikarz naszej gazety, który zapytał go o to, czy bierze pod uwagę swój start w kolejnych wyborach. - Wszystko biorę pod uwagę. Oj, nawet jakieś bardzo czarne scenariusze, nawet i to co może być za pięć lat, albo i to, kogo może nie być. Tak, biorę to pod uwagę – przyznał były premier. Podczas spotkania z czytelnikami, powiedział, że z najbliższych wyborów zrezygnował, bo "chciał ograć PiS". - Oni zainwestowali dobre trzy, cztery lata(...) żeby mnie dyskredytować, to najlepszym sposobem ogrania ich na samym starcie, będzie zmarnowanie ich wysiłku – przyznał.

Zanim jednak wybory prezydenckie, czekają nas wybory parlamentarne. Okazuje się, że Donald Tusk również ma plany co do nich. - Z racji mojej nowej funkcji nie tylko mogę już być, ale powinienem już być zaangażowany w pełni, żeby pomagać w Polsce PO i PSL. I będę prezentował w najbliższym roku pomysły i sposoby, w jaki sposób przybliżyć zwycięstwo w wyborach parlamentarnych – skomentował "SE". Ostatnio polityk został wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej.

Chcesz skomentować jego decyzję o starcie w wyborach? Kliknij TUTAJ i powiedz nam.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE