20 godzin w kolejce po węgiel

i

Autor: Kasia Zaremba/SUPER EXPRESS 20 godzin w kolejce po węgiel

Nie warto stać 20 godzin w kolejce po węgiel. Rząd zapewnia, że ceny będą spadać!

2022-06-08 18:55

Blady strach padł na ogrzewających domy węglem, bo na składach zaczyna brakować tego paliwa, a jego ceny biją rekordy. Nic dziwnego, że Polacy stoją w kolejkach nawet 20 godzin po "czarne złoto". Niepotrzebnie. –Będziemy dystrybuować węgiel bez pośredników, więc wkrótce stanieje – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller (33 l).

Cały dzień na składzie z węglem

W związku z sankcjami nałożonymi na Rosję - po inwazji tego kraju na Ukrainę - rząd zakazał importu rosyjskiego węgla. W efekcie tej decyzji na składach zaczęło brakować „czarnego złota” i wzrosły jego ceny. Polacy zaczęli ustawiać się po węgiel w kolejkach. Na składzie przed kopalnią KWK Staszic w Katowicach czekał Mateusz Latos (30 l.) z Myszkowa, który zamówił węgiel przez internet. – Przyjechałem o 5.30 i byłem 15. w kolejce. Załadunek poszedł dosyć szybko, tylko przy kasie stałem długo – powiedział nam pan Mateusz. Po węgiel przyjechał ciężarówką także Paweł Goust (45 l.) z woj. kieleckiego i jak nam mówi, przyjdzie mu czekać cały dzień.

Kupowanie węgla to zły pomysł?

Tymczasem okazuje się, że kupowanie teraz węgla to zły pomysł. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w TVN24, że należy wstrzymać się z zakupami, bo rząd obniży cenę węgla, eliminując pośredników. – Skracamy dostawy poprzez spółki Skarbu Państwa. On będzie wiele tańszy niż w tej chwili – zapewnił Müller.

Paragon grozy. Edycja: warzywniak. Cena bobu za kilogram zwaliła posłankę z nóg

Nowa ustawa dla palących w piecu węglem

Rząd przygotowuje poza tym ustawę, która ma ułatwić zakup węgla. Szczegóły tego projektu nie są jeszcze znane. Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski (44 l.) zapowiedział w Radiu Plus, że projekt zostanie wkrótce przedstawiony. – I mam nadzieję, że w trybie szybkim zostanie przyjęty i wprowadzony w życie – podkreślił polityk.

Sonda
Czy obawiasz się dalszego wzrostu cen węgla?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany