Jarosław Kaczyński grymas twarzy

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS fot. Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS

Prezes PiS nie będzie zadowolony

Nie uwierzysz! Najbliższy człowiek Jarosława Kaczyńskiego mówi wprost: "Kibicuję Tuskowi!"

Początek tego tygodnia to przejęcie władzy na Śląsku przez opozycję po tym, jak wolty dokonał marszałek Jakub Chełstowski (41 l.) oraz trójka radnych, którzy dotąd stali po stronie PiS. Dla partii rządzącej to cios, ale co członkowie formacji powiedzą na słowa Stanisława Karczewskiego (67 l.), który zapowiedział kibicowanie Donaldowi Tuskowi (65 l.)?

Im bliżej wyborów, tym coraz częściej słychać pytania wobec opozycji, dotyczące list. Start na jednej wspólnej liście, a może osobne dwie lub więcej? I choć pytań nie maleje, to wciąż nie znalazła się na nie odpowiedź. Koalicja Obywatelska optuje za wspólną listą, podczas gdy PSL mówi o dwóch, a Polska 2050 wstrzymuje się od deklaracji.

Prawo i Sprawiedliwość czujnie obserwuje opozycję. A Stanisław Karczewski kibicuje Tuskowi

O zdanie na ten temat zapytaliśmy Stanisława Karczewskiego, senatora z PiS, byłego marszałka Senatu i niezmiennie bardzo bliskiego człowieka Jarosława Kaczyńskiego. Jego odpowiedź to niemałe zaskoczenie. Jak ujawnił bowiem Karczewski, ten kibicuje Donaldowi Tuskowi i powiedział to aż dwa razy!

- Opozycja już raz się połączyła na wybory do PE i przegrała z nami. I ja bardzo bym chciał, żeby cała opozycja się połączyła, kibicuję Tuskowi, który namawia wszystkich, żeby się połączyli na opozycji. Naprawdę, życzę Tuskowi, żeby opozycja się połączyła, kibicuję im! - oświadczył były marszałek izby wyższej.

Co dalej z listami opozycji? Coraz częściej o nich mowa

W środę rano w programie "Express Biedrzyckiej" prowadzonym przez Kamilę Biedrzycką z redakcji "Super Expressu" gościem był lider Polski 2050, Szymon Hołownia (46 l.). Prowadząca zapytała się polityka o jego podejście do tematu list wyborczych. - Jak będzie czas, to podejmiemy decyzję. Ten czas jeszcze nie jest. Pewnie na 9, 8 miesięcy przed wyborami zapadnie decyzja, jak wszyscy się pobadamy - zapowiedział Hołownia.

Poniżej galeria ze znaczkiem pocztowym z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego

Sonda
Czy chcesz, żeby Prawo i Sprawiedliwość rządziło trzecią kadencję?
Szymon Hołownia o sukcesie Polski 2050: "Jest klient na nasz produkt, bo ludzie od 3 lat dopłacają do tego, by firma istniała" [Express Biedrzyckiej]