Jan Grabiec

i

Autor: STANISLAW KOWALCZUK

Szokująca zapowiedź posła PO: Zabierzemy 500 plus niepracującym Polakom

2018-11-26 4:01

Jesteś bezrobotny? Nie dostaniesz 500 plus! Taki szokujący pomysł ma Platforma Obywatelska, która chce zmienić przepisy dotyczące przyznawania dodatku! - 500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić – zapowiada w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik PO Jan Grabiec (46 l.).

Dzięki programowi 500 plus, polskie rodziny mogą sobie pozwolić na wakacje, kursy językowe dla dzieci i inne rzeczy, na które wcześniej brakowało pieniędzy. Obecnie tylko na pierwsze dziecko obowiązuje kryterium dochodowe, a rząd zapowiada, że nie chce wprowadzać tu żadnych korekt. Mało tego. Program jest powszechny i korzystają z niego nawet ci, którzy nie pracują, a zajmują się domem i wychowywaniem dzieci. I to chcą zmienić posłowie PO, którzy wpadli na pomysł, że niepracujący rodzice nie powinni pobierać 500 plus! - Będziemy chcieli w następnej kadencji Sejmu zająć się problemem pod tytułem „czy się stoi czy się leży 500 plus się należy”. To jest dysfunkcyjne. 500 plus sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy, bo korzystają z dodatku. Jeśli ojciec z matką nie pracują a utrzymują się tylko ze świadczeń socjalnych, to jest to problem. Nie może być tak, że obydwoje nie pracują, bo w takich przypadkach 500 plus jest szkodliwe – mówi w rozmowie z nami Jan Grabiec z PO, który dodaje, że powinno być 500 plus na pierwsze dziecko. - W tym przypadku nie powinno być kryterium dochodowego - zaznacza. 

Tymczasem PiS zapowiada, że nie pozwoli wprowadzić do programu żadnych niekorzystnych zmian dla Polaków. Europoseł Ryszard Czarnecki ostro krytykuje pomysł PO w sprawie odbierania dodatku niepracującym rodzicom. - Mam wrażenie, że niepracujący rodzice, którzy wychowują dzieci i zajmują się domem, pracują ciężej niż posłowie PO. I nawet jeśli ktoś funkcjonuje na socjalu przez jakiś czas, to z tego powodu mamy mieć mniej Polaków?! To, co proponuje PO, to jest to absolutna dyskryminacja rodaków! - komentuje nam europoseł PiS Ryszard Czarnecki (55 l.).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE