Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Chodzi o węgiel

Nie do wiary! Jarosław Kaczyński obiecuje to każdemu! Czy to gruszki na wierzbie?

2022-10-13 9:05

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Puławach zapewniał i obiecywał, że węgla nie zabraknie dla nikogo. Zapewnił wręcz wszystkich, aby nie martwili się o przyszłość bo nie ma takiego powodu. Jednak warto wspomnień, że w Polsce cały czas zmagamy się z deficytem tego surowca, jego złą jakością czy chorobliwie wygórowaną ceną.

Jarosław Kaczyński nie widzi problemu z węglem

Prezes PiS mówił tak, jak gdyby problem z węglem nigdy nie istniał ani się nie wydarzył. - Jeżeli chodzi o węgiel, to węgiel jest i będzie dalej dostarczany w dostatecznej ilości - skomentował pewny siebie Jarosław Kaczyński. Mało tego, uważa on, że odpowiedzialność biorą za to przede wszystkim samorządy w całej Polsce. - Jeżeli przed władzą państwową, w momencie zagrożenia podstawowych interesów społecznych, stawia się jakieś zadania, to używając języka potocznego, łaski nie robią. Mają obowiązek to zrobić - dodał. A jak będzie z cenami? Jego zdaniem będą one coraz niższe. Czy aby na pewno? 

- Nie tylko dlatego, że będzie ta dopłata, tylko dlatego, że poprzez inne zabiegi zdołamy doprowadzić do stanu, w którym cena węgla będzie tak skonstruowana, iż - to pewna przenośnia - ten węgiel tani, polski, będzie pomieszany - nie fizycznie - z tym węglem dużo droższym z importu - kontynuował.  

- I doprowadzimy do tego, że ci, którzy będą kupowali te trzy tony, będą płacili tyle, co w przyszłym (prawdopodobnie zeszłym - red.) roku, bo 1 tys. zł dopłaty i ok. 2 tys. zł za węgiel, czyli wychodzi na to samo - stwierdził podsumowując. Warto wspomnieć, że z powodu deficytu dopuszczono do opału węgiel brunatny. 

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.
Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?
Listen to "To będzie potężny kryzys gospdarczy, do którego doprowadziły rządy PiS - Jacek Jaśkowiak. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.