Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Nie będzie gigantycznych podwyżek! Ujawniamy decyzję Morawieckiego

Nie będzie gigantycznych podwyżek dla szefów państwowych spółek! Jak dowiedział się "Super Express", to osobista decyzja Mateusza Morawieckiego (53 l.). – Premier zamroził pensje prezesów. Stosowna poprawka ma zostać wprowadzona do ustawy okołobudżetowej – słyszymy od osoby z najbliższego otoczenia szefa rządu.

Premier Morawiecki zablokował podwyżki

Jeszcze nie opadł kurz po tym, jak światło dzienne ujrzały podwyżki dla polityków, a opinię publiczną zbulwersowała kolejna informacja o podwyżkach z publicznej kasy.

Nie przegap: Podwyżki dla posłów. Miażdżące wyniki sondażu, Polacy są oburzeni

W ostatnich dniach gruchnęła wiadomość, że osoby zasiadające we władzach Spółek Skarbu Państwa w przyszłym roku zarobią od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie więcej. Wzrost wynagrodzeń wynika wprost z opublikowanego projektu ustawy okołobudżetowej na 2022 r.

Z informacji, do których dotarł „Super Express” wynika jednak, że podwyżkom sprzeciwił się premier Mateusz Morawiecki, który postanowił zamrozić pensje szefów spółek na dotychczasowym poziomie. – Podwyżek nie będzie. Decyzję o zamrożeniu pensji podjął premier Mateusz Morawiecki – mówi nasz rozmówca.

Nie przegap: Ważny dzień w życiu dzieci Morawieckiego. "Pakujemy toboły"

Sonda
Czy popierasz decyzję premiera Morawieckiego o zablokowaniu podwyżek dla prezesów spółek?
Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone

Tak miały wzrosnąć pensje prezesów spółek

Górny limit wynagrodzeń dla osób zatrudnionych na najwyższych stanowiskach w państwowych spółkach to piętnastokrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Obecnie pod uwagę brana jest średnia płaca z czwartego kwartału 2016 r., czyli 4403,78 zł. W przyszłym roku miało być to już 5071,25 zł – średnie wynagrodzenie z czwartego kwartału 2018 r.

Nie przegap: Będą podwyżki wynagrodzeń. Dla pracowników Skarbu Państwa

Oznacza to, że prezesi spółek mogli zarobić miesięcznie nawet ponad 76 tys. zł! A to tylko wynagrodzenie zasadnicze. Prezesi spółek mogą też liczyć na sowite dodatki i nagrody. Podwyżki mogły więc sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE