Nelli Rokita, 2011 rok

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Nelli Rokita, 2011 rok

MOCNA OPINIA

Nelli Rokita srogo: Nie powinien dochodzić do władzy ktoś taki jak Tusk, który tylko pluje!

Nelli Rokita była jedną z barwniejszych postaci polskiej polityki. W 2007 roku została posłanką z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Prywatnie Nelli jest żona Jana Marii Rokity, dawnego polityka PO. Co słychać u niej dziś? Okazuje się, że nadal ma chrapkę na wielką politykę. Nie szczędzi też gorzkich słów pod adresem Donalda Tuska!

Nelli Rokita była gwiazdą Sejmu! 

Nelli Rokita lata temu była jedną z gwiazd polskiej polityki. Pełna luzu i humoru, szybko zdobyła sympatię Polaków. Jednak zanim w 2007 roku została parlamentarzystką z listy PiS, działała politycznie. Najpierw w SKL-RNP, czyli Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym – Ruchu Nowej Polski, potem przeszła do Platformy Obywatelskiej. Zaś w 2003 została przewodniczącą Europejskiej Unii Kobiet, a w 2005 przewodniczącą sekcji polskiej tej organizacji. W styczniu 2007 postanowiła odejść z PO, ale z polityki nie zrezygnowała. Poszła o krok dalej i zdecydowała się na start w wyborach parlamentarnych. Trafiła do Sejmu i została posłanką w wyborach z 2007 roku, startowała jako bezpartyjna, ale z listy Prawa i Sprawiedliwości. Została też współpracownicą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Była jego doradczynią ds. kobiet. 

Co teraz robi Nelli Rokita? Wiemy!

Nelli Rokita zasłynęła też swoimi wypowiedziami. To ona do Donalda Tuska powiedziała: - Panie premierze, mam wrażenie, i to nie tylko ja mam wrażenie w Polsce, że często pan stoi w rozkroku. Głośno było też o Rokicie za sprawą jej wyglądu: zaskakiwała barwnymi stylizacjami, nosiła kapelusze. Co u niej słychać teraz? W rozmowie z "Super Expressem" Nelli Rokita przyznała, że aktywnie działa na rzecz Ukraińców w Polsce: - Uczę Ukrainki polskiego w Krakowie, robię wolontariusz. Rano wstaję o 5 , wyjeżdżam, nauczam je, później idę spać , a w weekendy wyjeżdżam w góry, gdzie mieszkamy z Janem - opowiada.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ ZDJĘĆ, W KTÓREJ ZOBACZYSZ, JAK SIĘ ZMIENIAŁA NELLI ROKITA:

Polityczne plany Nelli Rokity. Myśli o starcie do Sejmu. Ostro mówi o Tusku

Czy Nelli Rokita nadal ma chrapkę na wielką politykę? Okazuje się, że nie mówi nie: - Nie wykluczam, że wystartuję na posła, nigdy nic nie wiadomo. Sytuacja jest codziennie inna. Nigdy nie mówię nigdy - przyznaje. Jak dodaje w rozmowie z nami, w następnych wyborach zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, choć wie, że z wygraną partii Kaczyńskiego, może być różnie: - Będę głosować na PiS, ale jak to będzie z wygraną, to zobaczymy. Będzie bardzo trudno wygrać PiS z opozycją. Jesteśmy w stanie wojny, sytuacja jest niewesoła.

Jedno jest jednak pewne, Nelli Rokita uważa, że na pewno do władzy nie powinien dojść ktoś taki jak Donald Tusk: - Nie powinien dochodzić do władzy ktoś taki jak Tusk, który tylko pluje! - mówi wprost. A jak widzi polityczną przyszłość Jarosława Kaczyńskiego? - Moim zdaniem Kaczyński nie powinien kandydować na prezydenta. I nie powinien odchodzić na emeryturę polityczną, dla niego to jest powołanie ta polityka. Jest tu poczucie odpowiedzialności za Polskę u niego.

Politycy od Kuchni - Piotr Patkowski i Olga Semeniuk-Patkowska

Politycy już kompletnie stracili zaufanie wyborców?

Posłuchaj, jak ich poczynania oceniają zwykli ludzie. UWAGA: nie brakuje WULGARYZMÓW!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany