Nauka zdalna do 28.02.2022. Konkretna zapowiedź ministra edukacji. Wiadomo, do kiedy nauka stacjonarna

2022-02-01 11:46
Nauka zdalna do 28.02.2022. Konkretna zapowiedź ministra edukacji
Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS, SHUTTERSTOCK Nauka zdalna do 28.02.2022. Konkretna zapowiedź ministra edukacji

Nauka zdalna 2022 to temat, który powraca jak bumerang. Drugim ważnym tematem jest nauka stacjonarna. Od początku pandemii koronawirusa uczniowie, nauczyciele i rodzice zastanawiają się, jak będzie wyglądała nauka w najbliższym czasie. Obecna sytuacja epidemiczna w Polsce jest trudna. Każdego dnia odnotowywana jest wysoka liczba zakażeń koronawirusem. Obecnie część uczniów uczy się zdalnie. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister edukacji Przemysław Czarnek we wtorek, 1 lutego 2022, podał najnowsze informacje dotyczące nauki zdalnej i stacjonarnej.

Nauka zdalna do 28.02.2022. Konkretna zapowiedź ministra edukacji. Wiadomo, do kiedy nauka stacjonarna

We wtorek 1 lutego 2022, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zabrał głos na temat nauki zdalnej i stacjonarnej. W zeszłym tygodniu, dokładnie 25 stycznia, minister podał, że nauka zdalna do 28.02.2022 potrwa do końca ferii zimowych 2022 dla uczniów klas 5-8 oraz ponadpodstawowych. Przedszkola, zerówki i klasy 1-4 szkół podstawowych pracują normalnie. Kiedy kończą się ferie zimowe 2022? Koniec ferii w roku szkolnym 2021/2022 to 27 lutego 2022. Od 28 lutego (poniedziałek) szkoły wracają do pracy w trybie stacjonarnym, tak wynika z najnowszej zapowiedzi ministra Czarnka: - Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej po to, żeby ją kontynuować do końca roku – powiedział we wtorek w Polski Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Minister dodał też, że strategia MEiN opiera się na nauce stacjonarnej w szkołach. Przypomniał, że dzieci wróciły do nauki stacjonarnej już w czerwcu ubiegłego roku. Dodał, że nauka stacjonarna trwała nieprzerwanie od 1 września 2021 r. aż do świąt Bożego Narodzenia.

Sytuacja pandemiczna a nauka zdalna do 28.02.2022 i nauka stacjonarna

- Teraz, z uwagi na tę liczbę zakażeń, która jest coraz większa i ona będzie jeszcze większa w tym tygodniu  wykorzystując również przerwę feryjną, wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Dla większości województw oznacza to nieco ponad 2 tygodnie nauki zdalnej, bo 2 tygodnie to są ferie zimowe – zaznaczył minister Czarnek. Przyznał, że dla tych województw, które właśnie zakończyły ferie i rozpoczęły naukę, oznacza to 4 tygodnie nauki zdalnej (do 28.02.2022). - Tu cały czas pani minister Marzena Machałek, która stoi na czele rady bezpieczeństwa przeciwcovidowego (...), analizuje sytuację. Bo jeśli sytuacja by na to pozwalała, będziemy dążyć do tego, ażeby skrócić ten okres nauki zdalnej, przynajmniej w tych pięciu województwach, które rozpoczęły ferie wcześniej i już te ferie się skończyły – zapowiedział.

Minister dodał, że nauka stacjonarna ma trwać do końca roku, takie są przewidywania. Do kiedy więc będzie trwała nauka stacjonarna? Koniec roku szkolnego 2021/2022? To piątek 24 czerwca 2022: - Cały czas analizujemy sytuację. Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej po to, żeby ją kontynuować do końca roku. Taka jest nasza strategia – stwierdził szef MEiN.

We wtorek 1 lutego 2022 Przemysław Czarnek był też gościem "Sedna sprawy", temat nauki zdalnej i stacjonarnej został poruszony: - Jeżeli będzie taka możliwość, to skrócimy ten okres nauki zdalnej czy będziemy go chcieli skrócić zwłaszcza w tych województwach, gdzie ferie już się zakończyły no bo w pozostałych województwach to będzie i tak dwa tygodnie to są ferie zimowe, która na luty zostały przewidziane. Na razie te 5 województw, które kończyły ferie zimowe już z końcem stycznia teraz przez cały miesiąc pozostają na nauce zdalnej. Jeśli tylko sytuacja pandemiczna w tych województwach na to pozwoli będziemy starali się skrócić tę naukę zdalną o tydzień bądź dwa tygodnie.

Sonda
Jak oceniasz ministra Przemysław Czarnka?
Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Czarnek to arogant i kłamie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE