Wojciech Andrusiewicz

i

Autor: BEATA GÓRKA/SUPER EXPRESS Wojciech Andrusiewicz

Szykują się zmiany

Najpierw Adam Niedzielski, teraz on! Kolejne odejście z Ministerstwa Zdrowia

2023-08-09 12:46

Adam Niedzielski podał się do dymisji z funkcji ministra zdrowia, a teraz okazuje się, że kolejna osoba opuszcza Ministerstwo Zdrowia. Chodzi o rzecznika prasowego resortu Wojciecha Andrusiewicza. Potwierdził wiadomość o złożeniu wypowiedzenia ze swojego stanowiska.

Wojciech Andrusiewicz był rzecznikiem Ministerstwa Zdrowia od 2019 roku. Współpracował jeszcze z Łukaszem Szumowskim, poprzednikiem Adama Niedzielskiego na posadzie szefa resortu. Brał udział w niemal każdej konferencji u boku ministrów, często także sam przemawiał czy rozmawiał z mediami. Dzień po decyzji Adama Niedzielskiego o podaniu się do dymisji on także postanowił zrezygnować ze stanowiska.

- Potwierdzam, że złożyłem wypowiedzenie. Ponad 3,5 roku pracy w ministerstwie, w tym cały okres COVID-u na pewno były dla mnie trudnym, ale i ciekawym czasem. Czas przekazać komuś innemu pałeczkę w sztafecie komunikacji. Dla mnie nadchodzi czas odpoczynku - powiedział Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Wirtualną Polską.

Warto przypomnieć, że Adam Niedzielski zdecydował się na dymisję po wielu kontrowersjach, jakie wywołał jego post na Twitterze, w którym ujawnił imię, nazwisko oraz rodzaj leków, jakie lekarz sam sobie wypisał. Wcześniej ten sam lekarz w materiale dla „Faktów” TVN pojawił się w materiale traktującym o problemach z wypisywaniem recept na elki przeciwbólowe i psychiatryczne.

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Adama Niedzielskiego, a nowym ministra zdrowia mianował posłankę PiS Katarzynę Sójkę, która z wykształcenia jest lekarzem internistą.

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
Wieczorny Express Piotr Gliński
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany