Najnowszy sondaż. Trzaskowski i Duda w drugiej turze. MINIMALNA różnica. Wybory prezydenckie 2020

2020-05-18 14:30
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Autor: Łukasz Gagulski/SE, AP Photo/Czarek Sokolowski

Wybory prezydenckie 2020, Dopiero zaczął kampanię, a już sporo namieszał! Najnowszy sondaż „Super Expressu” pokazuje, że kandydujący od piątku na prezydenta Rafał Trzaskowski (48 l.) poważnie zagraża innym kandydatom. Czy Andrzej Duda ma powody do obaw? W drugiej turze wszystko może się zdarzyć. Zobacz wyniki najnowszego sondażu.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski nie jest jeszcze nawet oficjalnym kandydatem. Żeby tak się stało, prezydent Warszawy musi zebrać 100 tys. podpisów popierających jego start w wyborach. Już teraz jednak widać, że nowy kandydat PO napsuje reszcie stawki sporo krwi. W najnowszym sondażu „SE” Trzaskowski zajmuje drugie miejsce - wyprzedza go tylko prezydent Andrzej Duda (48 l.) - i nie jest bez szans w II turze wyborów! Dobry wynik Trzaskowskiego to złe wieści dla kandydatów opozycji, którzy ostatnio zyskiwali najwięcej, m.in. dla Szymona Hołowni (44 l.) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (39 l.). To ich kosztem Trzaskowski znalazłby się dziś w II turze, gdzie jednak przegrałby jednak 47 do 53 proc. z Andrzejem Dudą.

– Rafał Trzaskowski, jak widać w tym sondażu, daje szansę PO na wygraną pośród opozycyjnych kandydatów, ale jednocześnie może być najwygodniejszym konkurentem Andrzej Dudy w II turze wyborów – ocenia dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW. Ekspert dodaje, że włodarz stolicy jest ściśle utożsamiany z erą Donalda Tuska (63 l.), która wielu wyborcom kojarzy się z tanim i słabym państwem targanym aferami, co skrzętnie będą wykorzystywać sztabowcy PiS.

Chytry plan w Platformie. Trzaskowski za Kidawę

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

sondaż wybory prezydenckie 2020
Autor: se.pl sondaż wybory prezydenckie 2020
Wybory prezydenckie 2020 druga tura sondaż
Autor: SE Wybory prezydenckie 2020 druga tura sondaż
Express Biedrzyckiej - gość: Sławomir Nitras
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE