Prezydent Andrzej Duda

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Prezydent Andrzej Duda

Najnowszy sondaż „Super Expressu”. Polacy apelują: Przesuńcie wybory prezydenckie!

2020-03-20 14:06

Choć PiS i Pałac Prezydencki chcą, aby wybory odbyły się w ustalonym terminie, to jest 10 maja, Polacy są innego zdania! Aż 70 procent badanych uważa, że z uwagi na epidemię koronawirusa, majowe wybory prezydenckie należy przełożyć. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Opozycja krytykuje władzę za to, że nie chce przesunąć wyborów na jesień. - Majowe wybory prezydenckie nie mogą się odbyć ze względu na bezpieczeństwo ludzi! Dzisiaj w rzeczywistości mamy w Polsce stan klęski żywiołowej i tylko z przyczyn politycznych pan premier nie chce go ogłosić – mówi „SE” szef PO Borys Budka (42 l.). Co sądzą na ten temat Polacy? Aż 70 proc. ankietowanych opowiada się za przełożeniem wyborów. Ale PiS jest w tej sprawie nieugięty. - Pandemia ma na razie u nas znacznie mniejsze skutki niż gdzie indziej dlatego, że polskie państwo i społeczeństwo zareagowało właściwie. Nie ma w tej chwili powodów, aby przekładać wybory – komentuje europoseł PiS Ryszard Czarnecki (57 l.). Zaś eksperci nie mają wątpliwości, że wybory w maju są korzystniejsze dla PiS niż opozycji. - W maju będzie najpewniej zwycięstwo Dudy, a na jesieni byłaby wielka niewiadoma. W sytuacji kryzysowej ludzie jednoczą się wokół ekipy sprawującej władzę – komentuje prof. Antoni Dudek (54 l.), politolog z UKSW.
Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 17-18 marca 2020 r. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

sonda wirus wybory

i

Autor: materiały prasowe sonda wirus wybory
Koronawirus Raport
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE