Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

i

Autor: Tomasz Radzik, Sebastian Wielechowski Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

Najnowszy sondaż po rajdzie Tuska! Te wyniki mówią wszystko o poparciu PiS

2021-11-24 16:11

Najnowszy sondaż pokazuje, kto może liczyć na największe poparcie wśród Polaków. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, obóz Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska) dostałby 37,5 proc. - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster został wykonany już po pirackim rajdzie Donalda Tuska. Jak wydarzenie wpłynęło na wyborców? Mamy wyniki badań!

Najnowszy sondaż partyjny, pokazuje jasno, na jakie poparcie może liczyć PiS. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica. Z kolei KO (PO, Nowoczesna, Zieloni) może liczyć na 24 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni na 15 proc., Lewica(SLD, Wiosna, Razem) na 8 proc. podobnie jak Konfederacja. Poniżej progu wyborczego znalazł się PSL z wynikiem 4,5 proc., oraz Kukiz'15 i Porozumienie Jarosława Gowina, które razem mogą liczyć na poparcie ok. 2 proc. społeczeństwa.

Wszystko wskazuje na to, że partia Jarosława Kaczyńskiego, aby kontynuować swe rządy byłaby skazana na stworzenie wspólnego bloku z posłami Konfederacji. W rozmowie z "Super Expressem" politolog, prof. Rafał Chwedoruk potwierdza tę tezę. - W pewnym sensie Konfederacja jest potrzebna PiS i obóz rządzący może być skazany na Konfederację. Jednak ciężko będzie sobie wyobrazić, że rzeczywiście dochodzi do takiej koalicji - mówi nam. - Chociaż może dojść do tego, że PiS zacznie wyciągać poszczególnych posłów Konfederacji, aby budować swoją strukturę. To wszystko nie jest takie proste. Musimy pamiętać, jakie PiS ma doświadczenie chociażby z LPR, które w pewnym sensie przypomina Konfederację. Jarosław Kaczyński na pewno pamięta, jak wyglądały ich wspólne rządy - podsumowuje Chwedoruk.

SPRAWDŹ>>>Takie poparcie PiS ma naprawdę! Ten SONDAŻ pokazuje wszystko

Sondaż partyjny

i

Autor: SE

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 22-23.11.2021 roku metodą CAWI na próbie 1016 dorosłych Polaków. Struktura próby była reprezentatywna dla obywateli Polski w wieku 18+. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3%.

Sonda
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to wziąłbyś w nich udział?
Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński: Kierowca dla Tuska. Tylko służbowo.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany