Donald Tusk: Był królem zostanie prezydentem

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Donald Tusk: Był królem zostanie prezydentem

Najnowszy sondaż partyjny. Znakomite wieści dla Tuska, problem Hołowni

2021-08-03 7:34

Najnowszy sondaż partyjny przynosi znakomite wieści dla Donalda Tuska i jego Koalicji Obywatelskiej. Co prawda największa partia opozycyjna wciąż musi oglądać się na lidera zestawienia, czyli Prawo i Sprawiedliwość, ale przewaga rządzącego ugrupowania wyraźnie maleje. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla WP partyjnego wynika, że do Sejmu weszłoby sześć partii.

Najnowszy sondaż partyjny bez wątpienia będzie bardzo szczegółowo analizowany na Nowogrodzkiej, gdzie znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego wciąż utrzymuje przewagę nad Koalicją Obywatelską, ale ta różnica systematycznie topnieje. Na rządzącą partię swój głos chce oddać 34,2 procent wyborców, zaś na Koalicję Obywatelską 27,6 procent. To wzrost notowań aż o 6,3 procent i to w niecały miesiąc. Złe wieści dla Szymona Hołowni - jego partia co prawda cały czas utrzymuje trzecie miejsce, ale ewidentnie traci poparcie - teraz głos na Polskę 2050 chce oddać 10 procent Polaków. Do Sejmu weszłaby również Lewica, Konfederacja oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Poparcie dla tych partii kształtuje się na poziomie odpowiednio: 6,9 procent, 5,9 procent oraz 5 procent. Nieco ponad 10 procent wyborców wciąż nie wie, na kogo oddać swój głos. Najnowszy sondaż partyjny powstał na zlecenie WP i został wykonany 30 lipca. Wzięło w nim udział 1000 osób.

NIE PRZEGAP: Tak podzielą się władzą Tusk i Trzaskowski! Ujawniamy szczegóły

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Tusk nie jest moim wrogiem, ale nie wskoczę mu na kolana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE