Andrzej Duda

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS

o co chodzi?

Nagła decyzja Andrzeja Dudy! Zaprosił Szymona Hołownię

2024-03-04 19:45

Prezydent Andrzej Duda powoła w środę o godz. 14 siedmiu nowych członków Państwowej Komisji Wyborczej. O uroczystości poinformował w swoich mediach społecznościowych marszałek Sejmu Szymon Hołownia, który dostał z Kancelarii Prezydenta oficjalne zaproszenie na tę okoliczność. – Lepiej późno niż później – skomentował Hołownia na platformie „X”.

Prezydent Andrzej Duda powoła w środę nowych członków PKW. Będą to: Mirosław Suski, Arkadiusz Pikulik, Konrad Składowski, Ryszard Balicki, Maciej Kliś, Paweł Gieras i Ryszard Kalisz. Dwóch kandydatów na członków PKW wyznaczył klub PiS, dwóch – Koalicja Obywatelska, po jednym zgłosiły kluby PSL-TD, Polska 2050-TD i Lewica. Zaproszenie z Kancelarii Prezydenta na uroczystość powołania w skład PKW opublikował na Twitterze marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

– W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej uprzejmie zapraszam Pana Marszałka na uroczystość powołania w skład Państwowej Komisji Wyborczej. Uroczystość odbędzie się 6 marca br. o godz. 14:00 w Pałacu Prezydenckim w Sali Kolumnowej – napisano w oficjalnym zaproszeniu Kancelarii Prezydenta. – Lepiej późno niż później – skomentował Hołownia.

A. MYRCHA: PREZYDENT DUDA BĘDZIE BLOKOWAŁ PRZYWRÓCENIE PRAWORZĄDNOŚCI

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, w skład Państwowej Komisji Wyborczej wchodzą: jeden sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, jeden sędzia Trybunału Konstytucyjnego oraz siedem osób wskazanych przez Sejm. Kadencja sędziów NSA i TK w PKW trwa 9 lat. Z kolei mandat członków wybranych przez Sejm wygasa z mocy prawa po upływie 150 dni od dnia wyborów do Sejmu. Oznacza to, że kadencja członków PKW wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji upłynie 13 marca. W PKW zasiadają także przewodniczący sędzia NSA Sylwester Marciniak oraz wiceprzewodniczący sędzia TK Wojciech Sych.

W galerii poniżej zobaczysz prezydenta Andrzeja Dudę na nartach w Zakopanem:

Sonda
Czy uważasz, że Andrzej Duda to dobry prezydent?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany