Moskwa szykuje schrony. Opróżniają piwnice i zwożą łóżka?

i

Autor: Telegram Moskwa szykuje schrony. Opróżniają piwnice i zwożą łóżka?

WŁADZE OBAWIAJĄ SIĘ ATAKU?

Moskwa szykuje schrony dla cywili. Władze opróżniają piwnice bloków i zwożą łóżka

2022-10-26 10:49

W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć dokumentujących, w jaki sposób moskiewskie władze przygotowują się na możliwość ewentualnego ataku. Na wielu fotografiach widać ciężarówki, które wywożą rzeczy z piwnic bloków oraz przywożą na ich miejsce łóżka i materace. Podobne działania mają miejsce nie tylko w stolicy Rosji.

To właśnie m.in. w piwnicach mieszkańcy Moskwy będą szukać schronienia podczas ewentualnego ataku na Rosję. Pomieszczenia są opróżniane, a następnie wyposażane w łóżka i materace. Według zapowiedzi władz piwnice zostaną również zaopatrzone w apteczki oraz grzejniki. 

Podobne przygotowania trwają także w innych miejscach, mogących służyć za ewentualne schrony dla cywili. Kilka dni temu portal Ważnyje Istorii donosił, że łóżka i materace pojawią się również na podziemnych parkingach. Mieszkańcy zostali już poproszeni o zabranie stamtąd swoich samochodów i rzeczy osobistych. Rozpoczęły się także kontrole stanu schronów przeciwbombowych w szkołach. 

Głównym schronem bombowym w Moskwie jest metro, jednak nie we wszystkich dzielnicach znajduje się stacja podziemnej kolei. 

Nie tylko Moskwa. Na ewentualne ataki szykuje się także Omsk 

Przygotowania schronów ruszyły nie tylko w stolicy Rosji, ale i np. w Omsku, choć miasto jest położone kilka tysięcy kilometrów od ogarniętych wojną regionów Ukrainy.

Jak tłumaczył współwłaściciel spółdzielni mieszkaniowej w Omsku Aleksander Lichaczow, “w Kijowie i Charkowie też nie sądzili, że będą potrzebować schronów przeciwbombowych”. - Chcemy upewnić się, że w środku są toaleta, umywalka i wentylacja. I że działają - mówił w rozmowie z Omsk-inform.

Kontrole trwają także w Polsce. Wiceszef MSWiA: To rutynowe czynności 

W Polsce niedawno również ruszyło sprawdzanie stanu schronów, piwnic, garaży podziemnych oraz innych miejsc, gdzie w razie zagrożenia mogą schronić się cywile. Kontrole przeprowadzają strażacy na polecenie ministra spraw wewnętrznych i administracji.  

- To są rutynowe czynności. Ta akcja została zaplanowana jakiś czas temu - przekazał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik

Trzaskowski szuka miejsc na schrony w Warszawie. Nie ma do tego żadnych przepisów
Sonda
Czy wiesz, gdzie znajduje się najbliższy schron?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany