Mateusz Morawiecki

i

Autor: Stanisław Kowalczuk Mateusz Morawiecki

Morawiecki SZCZERZE PRZYZNAJE: Na "500+" wzięliśmy 20 MILIARDÓW kredytu!

2016-07-12 14:41

"Newsweek" informuje o przypływie szczerości wicepremiera Mateusza Morawieckiego podczas jego spotkania z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Przyznał on tam, że na program "500+" rząd zaciągnął kredyt w wysokości 20 miliardów złotych! Ponadto zwrócono uwagę, że Morawiecki nie sprawiał wrażenia wielkiego entuzjasty tego programu. Nie wiadomo, czy zdawał sobie sprawę, że jego wypowiedź jest nagrywana.    

Choć tematem spotkania miała być ekonomia, to dość szybko rozmowa zeszła na temat programu "500+". Ku zaskoczeniu zgromadzonej publiczności wicepremier oświadczył szczerze: - Przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów. Nie sprawiał on wrażenia wielkiego orędownika tego programu. Jak podkreślał: - W dłuższej perspektywie to nam nie zbuduje PKB. Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności.

Co więcej,. pojawiają się wątpliwości co do środków na ten program w latach następnych. Jak poinformowała we wtorek Dorota Gardias, przewodniczącą Forum Związków Zawodowych, które uczestniczyła w posedzeniu Rady Dialogu Społecznego:

 

 

Słowa Morawieckiego szybko skomentował poseł PO:

 

 

Natomiast dziennikarz Polsat News zastanawia się:

 

 

Zobacz także: Będą OBNIŻAĆ emerytury! Minister Błaszczak przedstawia szczegóły ustawy dezubekizacyjnej

Elektronika w najlepszej cenie! Kupuj AGD, telewizory, laptopy, smartfony z rabatem na stronie Electro kody rabatowe.

Nasi Partnerzy polecają