Donald Tusk, Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS (2) Donald Tusk, Mateusz Morawiecki

Riposta premiera

Morawiecki o spocie PO: "Wyłączcie swoje manipulacje pisane cyrylicą"

2023-02-14 7:58

Mateusz Morawiecki w najnowszym spocie Platformy Obywatelskiej przedstawiony jest jako przyjaciel sojuszników Władimira Putina. W materiale pokazany jest także nieżyjący już ojciec premiera, Kornel Morawiecki, który był za pogłębieniem relacji z Rosją, czy rekordowy import węgla z kraju ze stolicą w Moskwie i oddanie Lotosu kolegom Putia. Premier Morawiecki i rzecznik rządu, Piotr Muller odpowiedzieli na medialny atak PO.

"Panie premierze, kim tak naprawdę jest dla pana Putin?" - pada pytanie w spocie opublikowanym przez Platformę Obywatelską. Mateusz Morawiecki mówi tam m.in.: "Polska jest gotowa do odmrażania, poprawiania relacji rosyjsko-polskich". Na ripostę premiera nie trzeba było długo czekać. - Hejt STOP. Wyłączcie swoje manipulacje pisane cyrylicą - napisał Morawiecki na Twitterze. - Szczyt manipulacji Platformy Obywatelskiej. Przypisują nam politykę D. Tuska. Wstydzicie się słów @donaldtusk? Polityki zagranicznej @sikorskiradek?Słusznie. Przeproście za swoje błędy - dodał rzecznik rządu, Piotr Muller.

W spocie PO umieszczono tylko drugą część zdania Mateusza Morawieckiego. Całość brzmiała tak: "Donald Tusk był z wizytą u prezydenta Putina i wtedy właśnie, równo 15 lat temu powiedział, że Polska jest gotowa do odmrażania, poprawiania relacji rosyjsko-polskich", przypomniał premier.

- Oczekiwałbym, że politycy PO oprócz usunięcia spotu przeproszą rząd, premiera Mateusza Morawieckiego za to, że przypisano mu słowa, których nie powiedział - powiedział w rozmowie w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Rafał Bochenek. Jego zdaniem, politycy PO z braku argumentów posługują się kłamstwem.

W materiale przedwyborczym Platformy Obywatelskiej pokazano m.in. spotkania przedstawicieli liderów prawicowych partii "Warsaw Summit" z grudnia 2021 roku. W Warszawie gościli wówczas Marine Le Pen z francuskiego Zjednoczenia Narodowego, Matteo Salvini z włoskiej Ligi oraz premier Węgier Viktor Orban.

Morawiecki zwrócił się z apelem do Tuska! Wytknął mu błędy sprzed lat
Sonda
Czy Donald Tusk wygrałby debatę z Mateuszem Morawieckim?