Mateusz Morawiecki

i

Autor: KPRM Mateusz Morawiecki

Konflikt rosyjsko-ukraiński narasta, a Niemcy stoją z boku. Morawiecki rozczarowany

2022-01-25 12:42

Napięcie na Ukrainie rośnie, a zagrożenie rosyjskiej inwazji z dnia na dzień staje się coraz bardziej realne. Do sprawy odniósł się premier Polski Mateusz Morawiecki (54 l.). Przyznał, że z wielkim rozczarowaniem obserwuje działania Niemiec w tej kwestii.

Morawiecki napisał w mediach społecznościowych, że obserwuje sytuację na Ukrainie z niepokojem. Rozczarowanie wzbudza w nim również reakcja Niemiec w obliczu zagrożenia ze strony Rosji. Chodzi tu o między innymi “wstrzymywanie zgody Niemiec na dostawę broni z Estonii dla państwa, które przygotowuje się do obrony przed agresorem”. 

“Niestety realizuje się czarny scenariusz, przed którym od dawna ostrzegaliśmy - budowa Nord Stream 2, szantaż gazowy Rosji, miliardy zainwestowane przez Putina w Europie, a także pieniądze »zainwestowane« w byłych polityków i lobbystów dają mu narzędzia do terroryzowania kolejnych krajów Europy” - napisał Morawiecki.

Polska murem za Ukrainą

Morawiecki wskazał, że “Polska od wielu lat jest zdecydowana w swoim poparciu dla ukraińskiej drogi do integracji z Europą i Zachodem” i przypomniał, że nasz kraj konsekwentnie przeciwstawia się kolejnym aktom agresji ze strony Rosji. Za przykład takiego działania podał nielegalne zajęcie Krymu. 

“Nasz głos jest dzisiaj po stronie naszych sąsiadów z Kijowa. Jesteśmy po stronie ukraińskiej wolności, demokracji, bezpieczeństwa i prawa Ukraińców do suwerennego decydowania o losie swojego narodu” - podkreślił Morawiecki i zapewnił, że Polska stoi po stronie pokoju. Zaznaczył też, że “interesy ekonomiczne i energetyczne żadnego z krajów europejskich nie mogą być traktowane jako powód do agresji wobec naszego Sąsiada”. 

Express Biedrzyckiej - gen. Mirosław Różański: Konflikt totalny nie jest Rosji na rękę
Sonda
Czy Twoim zdaniem Rosja zaatakuje Ukrainę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE