więzienie

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wynik może zaskoczyć

Morawiecki jest za karą śmierci, a inni Polacy? Sondaż jasno pokazuje

2023-05-17 13:04

Premier Mateusz Morawiecki jakiś czas temu zabrał głos w sprawie tragedii 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Powiedział wówczas bardzo mocne słowa, wyznając, że jest za karą śmierci. Czy inni Polacy również popierają ten rodzaj karania więźniów? Sondaż daje odpowiedź.

Sprawa 8-letniego Kamilka sprawiła, że politycy, ale też całe społeczeństwo, zaczęło rozmawiać o przemocy, pomaganiu ofiarom i karze śmierci. Mateusz Morawiecki zdecydował się na mocne wystąpienie, w których bez ogródek wyjawił swoje zdanie.

- W tych okolicznościach, w których działamy powinniśmy zdecydowanie, podkreślam zdecydowanie wzmocnić zapisy Kodeksu karnego, które mówią o znęcaniu się, znęcaniu się nad dzieckiem, nad niewinnymi, po prostu nad drugim człowiekiem, a w szczególności o znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem. Polecam ministrowi sprawiedliwości bardzo pilne zajęcie się tym tematem od tej strony – mówił szef rządu.

W najnowszym sondażu United Surveys przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski zapytano Polaków, czy zgadzają się ze słowami premiera. 48,3 proc. ankietowanych także jest za karą śmierci. Pomysłu nie popiera 46,3 proc. badanych, a 5,4 proc. nie ma zdania na ten temat. Jak widać zdania są w tej kwestii mocno podzielone. Zdecydowana większość osób ma także wyraźną opinię, bowiem ilość osób niezdecydowanych jest dość mała.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar SKRZYPCZAK
Nasi Partnerzy polecają