MONIKA OLEJNIK

i

Autor: Youtube.com MONIKA OLEJNIK

Monika Olejnik wpadła w furię na wizji w „Kropce nad i”. Nagle przerwała gościowi

2021-07-15 14:53

Monice Olejnik nie spodobała się wypowiedź Michała Wójcika na antenie programu „Kropka nad i” w środowym wydaniu programu. Sekretarz stanu w KPRM pozwolił sobie na dość ironiczny komentarz dotyczący sędzi, która wydała wczoraj postanowienie ws. zawieszenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Prowadząca wyraziła sprzeciw w bardzo dosadny sposób.

14 lipca TSUE wezwał do natychmiastowego zawieszenia Izby Dyscyplinarnej SN. Postanowienie zostało wydane przez sędzię Rosario Silva de Lapuerta. Z tej okazji do środowego wydania programu „Kropka nad i” został zaproszony Michał Wójcik, sekretarz stanu w KPRM.

– To postanowienie, które zostało wydane na kilkadziesiąt minut przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, jest jak taki prawny atak na Polskę. To jest coś nieprawdopodobnego – powiedział Wójcik w „Kropce nad i”.

– Jakaś pani w TSUE, która już jest nam znana, bo wydała postanowienie w sprawie Turowa – dodał.

W tym momencie przerwała mu Monika Olejnik, którą ta wypowiedź wyprowadziła z równowagi.

– Co to znaczy „jakaś pani”? - zapytała.

– Dlaczego pan tak stygmatyzuje? Nie wiem, czy ze względu na płeć? Co to znaczy „jakaś pani” – kontynuowała wzburzona Monika Olejnik.

Wójcik zaczął się tłumaczyć. Wyjaśniał, że nie zgadza się z decyzją zamknięcia kopalni w Turowie, mówiąc o niewykonalnym postanowieniu oraz o niewykonalnym orzeczeniu dot. Izby Dyscyplinarnej SN. 

 Jakoś kobiety państwa nie lubią. Pani Jourova was nie lubi, pani Lapuerta… – mówiła Olejnik, podkreślając, że wiceszefowa Komisji Europejskiej miała niejednokrotnie zastrzeżenia do polskich rządzących. Wójcik próbował wybrnąć i stwierdził, że "Panią Jourovą to chętnie zaprosiłby na kotleta schabowego".

ZOBACZ TEŻ: O tym warto pamiętać nie tylko latem. Zabierz w podróż z dzieckiem

Tak ćwiczy Monika Olejnik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE