Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: ANDRZEJ LANGE/SUPER EXPRESS

Mocne słowa Morawieckiego z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja! Nie przejdą bez echa

2022-05-03 12:15

Nigdy więcej nie możemy pozwolić, by ster rządów był w rękach polityków, którzy bardziej martwili się o stan zadowolenia obcych z naszej słabości, niż ich niezadowolenia będącego rezultatem naszej rosnącej siły. Przekonanie, że tylko słaba i usłużna Polska, która dla sąsiadów nie stanowi wyzwania i konkurencji, może być bezpieczna - nie sprawdziło się ani kiedyś, ani teraz! - napisał m.in., premier na Facebooku.

Z szacunku do historii i nauki ojców Konstytucji 3 maja zrobimy wszystko, by Polska była bezpieczna, a zaborcza polityka oparta o grabież, ludobójstwo, wtrącanie się w losy suwerennych narodów i kradzież nieswoich ziem została wyeliminowana raz na zawsze. To powinien być trwały, polski wkład w historię świata!, czytamy w poście premiera z okazji święta.

Czytaj także: Święto Narodowe Trzeciego Maja. Tajemnice Konstytucji 3 Maja

Ponad 2 wieki temu nasi przodkowie podjęli bardzo trudne, ale potrzebne reformy. Dziś my również zmieniamy, reformujemy, ulepszamy i zabezpieczamy Polskę. Trudne czasy wymagają szybkich, zdecydowanych działań. Pomni doświadczeń historii nie możemy pozwolić, by kosztem bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej sojuszników jeden z agresywnych sąsiadów wywoływał wojnę i mordował niewinnych ludzi.

KARPACZ 2021: Mateusz Morawiecki
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski byłby lepszym premierem niż Mateusz Morawiecki?