Prezydent Andrzej Duda

i

Autor: KPRP

TYLKO U NAS

Ministrowie prezydenta Andrzeja Dudy trafią na listy PiS! Ujawniamy nazwiska

2023-08-10 4:29

Andrzej Duda (51 l.) jeszcze dwa lata będzie mieszkał i pracował w Pałacu Prezydenckim, ale swoich ludzi już teraz wysyła do Sejmu. Kilku obecnych, a nie wykluczone, że również byłych ministrów głowy państwa, może znaleźć się na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, w wyborach parlamentarnych 2023.

Wybory w Polsce. PiS pracuje nad listami wyborczymi. Zaskakujące nazwiska!

Kierownictwo PiS pracuje właśnie nad kształtem list wyborczych. Z naszych informacji wynika, że znajdzie się na nich kilku polityków blisko związanych z prezydentem Andrzejem Dudą. Chodzi nie tylko o jego obecnych ministrów, ale tez byłych współpracowników. Na Wiejską wybierają się więc Marcin Przydacz (38 l.), szef Biura Polityki Międzynarodowej, Paweł Szrot (48 l.), szef Gabinetu Prezydenta, ale też Piotr Ćwik (55 l.) i Łukasz Rzepecki (31 l.).

Z naszych informacji wynika też, że nie można wykluczyć startu byłego rzecznika Andrzeja Dudy, Błażeja Spychalskiego (38 l.). Kiedy pytamy ministra Przydacza o sejmowe plany, nie potwierdza ich, ale też nie zaprzecza. - Koncentruję się na swoich działaniach w Kancelarii Prezydenta, ale nie zaprzeczam, że w wolnym czasie w weekendy bywam w swoich rodzinach stronach, w powiecie wieluńskim, czy sieradzkim – tajemniczo mówi bliski współpracownik Andrzeja Dudy.

Politolog komentuje doniesienia ws. list wyborczych PiS: "Być może chodzi po prostu o wymianę personelu"

Zdaniem profesora Henryka Domańskiego (71 l.), tak znaczące ruchy kadrowe w Pałacu Prezydenckim, na dwa lata przed zakończeniem kadencji, to coś zaskakującego. - Być może chodzi po prostu o wymianę personelu. Może prezydent Andrzej Duda chce odświeżyć swoją ekipę, ma jakieś zamysły, nową strategię i nowe plany – twierdzi socjolog.

Raport Złotorowicza - Pułkownik Michniewicz
Sonda
Czy 800 plus oraz darmowe leki i przejazdy autostradą sprawią, że PiS wygra wybory?