Donald Tusk

i

Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS

Mocne słowa

Minister ostro uderza w Tuska! „Niszczy demokrację i niszczy więzi międzyludzkie”

2023-08-01 19:23

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w mocnych słowach skomentował działalność lidera PO Donalda Tuska. Polityk PiS niema dobrego zdania o jej efektach, padły także słowa o komisji do spraw badania wpływów rosyjskich w Polsce. Czy byłego premiera czeka Trybunał Stanu?

Piotr Gliński został zapytany, czy jego zdaniem Donald Tusk jest patriotą. Odpowiedział stanowczo. - Pewnie jest. Nie znam jego wewnętrznych odczuć i przemyśleń. Bardzo mnie martwią jego działania. Uważam, że są sprzeczne z polską racją stanu, nie są wyrazem miłości do ojczyzny – stwierdził na antenie Radia Zet.

Wypowiedział się także na temat działalności lidera PO w Polsce i jej negatywnych efektów. - Wprowadził do Polski nienawiść, która ma dzielić Polaków i to jest niepokojące. Ta nienawiść nie tylko uniemożliwia normalne procesy demokratyczne, niszczy demokrację, ale przede wszystkim niszczy więzi międzyludzkie, w związku z tym niszczy Polskę i bardzo osłabia Polskę na arenie międzynarodowej – mówił szef resortu kultury.

Padło także pytanie o Trybunał Stanu dla Donalda Tuska za jego rzekome działanie na korzyść Nieniec i Rosji. Piotr Gliński stwierdził, że w tym pomogą ustalenia mającej powstać komisji ds. badania wpływów rosyjskich. - Zobaczymy, jakie będą wyniki prac komisji, którą powołujemy – uznał minister.

Jak podkreślił polityk PiS, przeniesienie tych spraw na poziom procesowy i prawny nie jest proste.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Wieczorny Express - Robert BĄKIEWICZ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany