Morawiecki, Kościński

i

Autor: EAST NEWS Morawiecki, Kościński

Wprowadził Polski Ład - dostanie 53 tys. odprawy, a jest milionerem. Taki majątek ma Tadeusz Kościński

2022-02-10 9:32

Przecieramy oczy ze zdumienia! Tadeusz Kościński (66 l.), minister finansów, który wziął na siebie całą odpowiedzialność za porażkę Polskiego Ładu i pożegnał się z rządem, dostanie 53 tys. zł odprawy za swoje „zasługi”. Czy posiadający aż 7 mln zł w oszczędnościach i akcjach minister-finansista naprawdę tego potrzebuje? Oto cała prawda o majątku Tadeusza Kościńskiego. Z wrażenia można złapać się za głowę!

- Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą rzeczywiście stracić na Polskim Ładzie. Ogromna większość na tym zyska – mówił jeszcze w październiku 2021 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński (73 l.). Jak się jednak okazało, wielu zwyczajnych Polaków dostało niższe wypłaty. Na sknoceniu sztandarowej reformy PiS zyska za to Tadeusz Kościński, którego dymisję z funkcji ministra finansów niebawem przyjmie prezydent. W ustawie o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe czytamy bowiem, że minister zachowa prawo do otrzymywania dotychczasowego wynagrodzenia do trzech miesięcy. Po sierpniowych podwyżkach ministrowie otrzymują 14 tys. zł podstawy i 3700 zł dodatku funkcyjnego miesięcznie. A to nie koniec. Jeśli Kościński znajdzie posadę gorzej płatną niż w ministerstwie, w tym okresie będzie mu przysługiwał dodatek wyrównawczy. – Odchodząc, Kościński powiedział, że bierze na siebie odpowiedzialność za katastrofę Polskiego Ładu, za kłopoty emerytów, nauczycieli, funkcjonariuszy, którzy otrzymali mniejsze wypłaty – mówi Cezary Grabarczyk (62 l.) z PO. – Teraz można tylko apelować, aby, sam biorąc serio to oświadczenie o odpowiedzialności, przekazał tę odprawę na przykład na organizację pożytku publicznego – kwituje Grabarczyk.

>>>Polacy ogromnie surowi dla Polskiego Ładu. Miażdżące wyniki sondażu

>>>Są przecieki, kto będzie nowym ministrem finansów  

NIŻEJ ZOBACZYCIE, CO TADEUSZ KOŚCIŃSKI POSIADA W RAMACH MAJĄTKU:

Taki ma majątek Tadeusz Kościński

W październiku 2021 r. Tadeusz Kościński posiadał niewyobrażalne dla większości Polaków oszczędności. Jak wynika z oświadczenia majątkowego ministra, jego zasoby pieniężne to: 664 800,30 polskich złotych; 387 077,31 funtów brytyjskich (ok. 2 076 502,96 zł) oraz 102,32 euro (ok. 406 zł). Ale to nie wszystko. Wytrawny finansista Kościński ma ulokowane 4 216 422,26 zł w akcjach, obligacjach i funduszach indeksowych ETF. 

Najwięcej akcji Kościński ma w banku Santander, w którym niegdyś doradzał przyszłemu premierowi Morawieckiemu. 4645 akcji Santandera w listopadzie 2021 r. było warte ok. 1,7 miliona złotych. Kościński ma też udziały w KGHM (ok. 52 tys. zł), PGNiG (ok. 95 tys. zł) oraz Orlenie (ok. 50 tys. zł). 

Środki pieniężne i akcje Kościńskiego w październiku ub. r. łącznie warte były ok. 7 milionów złotych. Kościński może jeszcze cieszyć się z trzech nieruchomości (dom o powierzchni 356 mkw o na działce 1707 mkw oraz dwa mieszkania o pow. 70 i 104 mkw). Szacunkowych wartości nieruchomości nie uwzględniono w oświadczeniu majątkowym. W końcu Kościński straci uprawnienia do rządowego samochodu i będzie musiał przesiąść się do swojego auta. Nie ma jednak na co narzekać. W czasie prywatnym Kościński bowiem porusza się 3-litrowym Jeepem Grand Cherokee diesel z 2014 r. 

Sonda
Jak oceniasz wprowadzenie Polskiego Ładu?
Kościński: na rozwoju gospodarczym skorzystali bogaci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE